Ten rakotwórczy produkt jest zakazany we Francji. W Polsce znaleźć go można na każdej półce w sklepie

Ten rakotwórczy produkt jest zakazany we Francji. W Polsce znaleźć go można na każdej półce w sklepie Źródło: Fot. Pixabay.com/Tariq786

Nowotwór może zniszczyć nam życie przez spożywanie tego jednego, niezwykle popularnego produktu. Francja go zakazuje, u nas niestety wciąż możemy go znaleźć w każdym sklepie.

Nowotwór czyha w dzisiejszych czasach na życie każdego z nas. Co chwilę w mediach pojawiają się informacje o kolejnych substancjach i produktach, które mogą wywoływać raka. Ludzie obawiają się, że zachorują i starają się unikać wszystkich potencjalnych zagrożeń, czasem jednak przez nieświadomość jest to po prostu niemożliwe. 

Tak właśnie jest w przypadku jednego niesamowicie popularnego na całym świecie produktu - gum do żucia. Pozornie niegroźne, wywoływać mogą nowotwór przez niebezpieczny skład, którym jest dwutlenek tytanu. Przez niego z francuskich półek popularne gumy już znikają, a u nas wciąż dostać je można w niemalże każdym sklepie. 

Gumy do żucia mogą wywołać nowotwór. Francja wprowadza zakaz

Od przyszłego roku Francja wprowadza oficjalny i całkowity zakaz produkcji wyrobów zawierających dwutlenek tytanu - w tym gum do żucia. Używany jest on w nich do nadawania charakterystycznego, białego koloru. Niektórzy producenci zdecydowali się wycofać niebezpieczny składnik jeszcze przed prowadzeniem przepisu w życie. 

Pewna sieć supermarketów wstrzymała sprzedaż produktów mogących wywołać nowotwór już rok temu, w Polsce jednak to wciąż jest dozwolone. Unia Europejska nadal nie stwierdziła w przepisach, iż dwutlenek tytanu może być rakotwórczy, choć od dawna prowadzi się w tej kwestii specjalistyczne badania. Ich wyniki są niestety jednoznaczne. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dwutlenek tytanu powoduje raka. Produkty, które go zawierają powinny zniknąć z półek

Narodowy Instytut Badań Agronomicznych już kilka miesięcy temu opublikował szczegółowe wyniki, które są niezwykle niepokojące. Naukowcy znaleźli związek między działaniem dwutlenku tytanu, a stanem zapalnym w komórkach, mogącym ostatecznie prowadzić do procesów nowotworowych. 

Jak możemy przeczytać w raporcie, bariery ochronne organizmu w wątrobie, płucach oraz jelitach nie stanowią problemu dla dwutlenku tytanu. Szkodliwa substancja może przez nie przenikać, przez co stwierdzono u niej potencjalnie rakotwórcze działanie. 

Biorąc pod uwagę te publikacje, rząd Francji zamierza wprowadzić zakaz używania tego składnika w produktach spożywczych. Zapis ten ma być kategorycznie przestrzegany, nie ma jednak obejmować dwutlenku tytanu wykorzystywanego w kosmetykach czy przy produkcji leków. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  2. Jaka fryzura ODMŁADZA po 50? Odejmij sobie lat włosami
  3. Nowa ostro przesadzona stylizacja 14-letniej Roksany właśnie wywołała piekielną burzę
  4. Decyzja młodej matki rozjuszyła księdza. Tuż przed porodem i od razu po zaczął żenujące kazania w kierunku Moniki
  5. Anna Mucha szaleje bez stanika. Długo nie zapomnicie tych widoków (Zdjęcia)
  6. TVN przekazał porażające alarmy pogodowe wydane przez służby. Nadciąga zagrożenie

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News