Nie żyje 14-letnia Gabrysia. Kosztowne leczenie nie uratowało jej życia, choroba wygrała

Nie żyje 14-letnia Gabrysia. Kosztowne leczenie nie uratowało jej życia, choroba wygrała Źródło: .

Nowotwór - taką diagnozę słyszą rocznie miliony osób. Choroba okazuje się szczególnie wstrząsająca wtedy, kiedy dopada dziecko. Media obiegły właśnie informacje o śmierci 14-letniej Gabrysi z Bydgoszczy, która bardzo dzielnie walczyła o wymarzony powrót do zdrowia. Niestety, nie udało jej się całkowicie pokonać raka.

Nowotwór jest prawdopodobnie jedną z najbardziej przerażających, ale także coraz częstszych chorób we współczesnych społeczeństwach. Z rakiem walczą miliony osób, które starają się wrócić do dawnego życia bez koszmaru dolegliwości. Niestety nie każdemu ostatecznie udaje się zwyciężyć w tej batalii.

Nowotwór przyczyną śmierci 14-letniej Gabrysi

Media obiegły tragiczne informacje o śmierci 14-letniej Gabrysi z Bydgoszczy, której starały się pomóc liczne osoby z różnych zakątków kraju. Jedyną nadzieją na jej wyleczenie była bowiem kosztowna terapia poza granicami Polski. Aby mogło do niej dojść, w akcję zbierania środków finansowych zaangażowały się tysiące osób. Dziewczynce ostatecznie nie udało się wygrać z chorobą.

O chorobie Gabrysia dowiedziała się w sytuacji, która na pewno nie zapowiadała wykrycia koszmarnej choroby. W czasie wakacyjnego wyjazdu z rówieśnikami 14-latka przewróciła się bowiem i pechowo upadła na rękę. Początkowo rodzina dziewczynki ucieszyła się z informacji, że kończyna nie jest złamana. Niespodziewanie zaczęła jednak znacznie puchnąć. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie żyje Gabrysia z Bydgoszczy, o której życie walczyło wielu Polaków

Po serii badań Gabrysia usłyszała straszną diagnozę. W 2017 roku okazało się, że cierpi na złośliwy nowotwór kości. Wykryto u niej także przerzuty na płuca. Choroba niestety postępowała bardzo szybko, a polscy lekarze nie wiedzieli już, jak mogą jej pomóc. Zaproponowali amputację ręki, a także bardzo restrykcyjną chemioterapię, która jednak nie dałaby jej stuprocentowych szans na przeżycie.

23 lutego do mediów dotarły tragiczne informacje o śmierci 14-latki. Dziewczynka odeszła w nocy. Do rodziny Gabrysi spływają obecnie kondolencje z różnych zakątków kraju. My także przekazujemy bliskim nastolatki szczere wyrazy współczucia.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Córka Hanny Lis jest ZNIEWALAJĄCO piękna! Przebiła urodą córki Kingi Rusin!
  2. Co się dzieje?! Katarzyna Figura BARDZO schudła! Prawie nie przypomina siebie
  3. Adam Małysz boi się o Piotra Żyłę. Tak źle jeszcze nie było
  4. Burza w mediach wokół Kuby Wojewódzkiego. Król TVN jest jednak gejem?
  5. Małgorzata Rozenek pochwaliła się brzuchem. Fani gratulują celebrytce
  6. Zaczyna robić się już poważnie. Związek Igi Lis i Taco Hemingwaya kwitnie

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News