Papierosy powodują raka? Jest coś dużo gorszego, każdy ma to w domu

Papierosy powodują raka? Jest coś dużo gorszego, każdy ma to w domu Źródło: Fot. Pixabay.com/Werner Weisser

Nowotwór powodują nie tylko papierosy. Również nie tylko niezdrowe jedzenie powoduje raka. Istnieje produkt, który, szczególnie we wschodniej i środkowej Europie, nadużywany jest codziennie przez miliony ludzi. Nie mają oni świadomości jego rakotwórczości. Co to takiego?

Nowotwór może pojawić się w organizmie w wyniku nadużywania tej substancji - z czego bardzo wiele osób nie zdawało sobie dotąd sprawy. Jest to produkt powszechnie uznawany za bardzo zdrowy. W świetle najnowszych badań - to nieuzasadnione myślenie! Zaktualizuj wiedzę - póki jest jeszcze na to czas!

Nowotwór powstaje w wyniku spożywania tej substancji

Większość ludzi bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z faktu, że nowotwory powstają w wyniku palenia papierosów. Zachorowaniu na raka sprzyja także brak ruchu i, co najważniejsze - spożywanie niezdrowej, przetworzonej żywności.

Okazuje się, że rak powstać może także, jeśli spożywamy substancję, która przez większość uznawana jest powszechnie za bardzo zdrową. Chodzi o wino, które często wspominane jest jako składnik diety śródziemnomorskiej. Składnik, który to rzekomo pomaga dożyć sędziwego wieku. Nic bardziej mylnego. Najnowsze badania nie pozostawiają wątpliwości.

Naukowcy w "BMC Public Health" opublikowali raport. Z analizy jednoznacznie wynika, że jedna butelka wina wypita przez kobietę odpowiada... 10 wypalonym papierosom! W przypadku mężczyzn liczba jest o połowę niższa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W tej sytuacji pozostaje więc trzymać się od wina z daleka. Jak jednak mogą bez niego obejść się Francuzi, u których powszechne jest picie lampki wina po obiedzie? 

Niestety sytuacja we Francji zdaje się potwierdzać w pewnym stopniu wyniki badań. Faktycznie, w krajach śródziemnomorskich wiele osób umiera na nowotwory przełyku, ust, gardła i pęcherza, czyli częste nowotwory, które pojawiają się w wyniku palenia papierosów.

Pomimo trudnych do przyjęcia wyników badań (szczególnie jeśli chodzi o miłośników wszelkich trunków) - warto ograniczyć spożywanie wina, aby uchronić się przed niechcianą konsekwencją w postaci choroby, która może spotkać nas kiedyś w przyszłości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Maryla Rodowicz była katowana przez partnera? Kopnął ją w twarz i rozciął łuk brwiowy
  2. Przygotujcie chusteczki! Lubiany uczestnik Tańca z Gwiazdami trzymał swój ciężki nowotwór w tajemnicy. Walczył z paskudną chorobą w ciszy
  3. Syn Wiśniewskiego w objęciach słynnej wokalistki. Kolejna sensacja
  4. Biedronka odpala petardę z kultowym gwiazdorem. To będzie prawdziwy hit
  5. Poznaliśmy wszystkie sztuczki makijażowe Meghan Markle. Robią kolosalną różnicę
  6. Rossmann szykuje rewolucję. Na półki trafi prawdziwy hit

Źródło: Kopalnia Wiedzy

Następny artykuł