To może być nowotwór! Zbadaj się, jeśli masz te dolegliwości

To może być nowotwór! Zbadaj się, jeśli masz te dolegliwości Źródło: Fot. PxHere

Nowotwór wielu osobom kojarzy się z jednym - wyrokiem śmieci. Chociaż walka z tą wyjątkowo paskudną chorobą nie jest łatwa, to liczba osób, którym udało się z nią wygrać, stale wzrasta. Co zrobić, aby nie dopuścić do zachorowania? Przede wszystkim badać się i obserwować swoje ciało. W tym artykule podpowiemy jak to robić.

Nowotwór zdecydowanie nie jest łatwy do wyleczenia. Jeśli już zagości w naszym organizmie, walka z nim wymaga wyjątkowo inwazyjnych metod, które bardzo niekorzystnie wpływają na wszystkie nasze narządy. Co zrobić, aby nie dopuścić do takiej sytuacji? Wystarczy kilka prostych czynności.

Prewencja to podstawa. Człowieku, badaj się!

Warto zwracać uwagę na to, co chce przekazać nam nasz organizm. Chociaż niektóre symptomy mogą być niegroźne, to zawsze warto skonsultować je z lekarzem. On najlepiej będzie wiedział czy naszemu zdrowiu i życiu coś zagraża. Powiększone węzły chłonne - taki stan rzeczy nie musi oznaczać od razu raka. Nasze węzły chłonne powiększać mogą się też z wielu innych przyczyn, na przykład z powodu przeziębienia. Jeśli jednak taki stan utrzymuje się przez dłuższy czas, koniecznie udaj się do lekarza. To może być coś naprawdę poważnego. Zgaga - zgaga najczęściej pojawia się wskutek niezdrowego jedzenia, ale bardzo często swoje podłoże ma również na tle nerwicowym. Jeśli często dokucza nam ta dolegliwość, nie należy jej bagatelizować. Być może twój organizm chce ci coś przekazać. Ból głowy - nie ma chyba osoby, której nigdy nie bolała głowa. Ból ten może mieć różne podłoże - zbyt niskie bądź zbyt wysokie ciśnienie atmosferyczne, stres, płacz, przepracowanie. Jeśli bóle głowy występują jednak zbyt często, koniecznie poproś lekarza o skierowanie na odpowiednie badania. Może to oznaczać nawet guza! Ból brzucha - chociaż ból brzucha bardzo często towarzyszy zwykłemu przejedzeniu bądź niestrawności, to może oznaczać również poważniejsze schorzenia. Ból brzucha bardzo często jest pierwszym symptomem raka trzustki.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nowotwór nie musi być koniecznością. Patrz, co kładziesz na swój talerz

Aby ustrzec się przed zachorowaniem na raka, warto jest zadbać o swoją dietę. Trzeba pamiętać, że naszemu organizmowi nie jest wszystko jedno, co dostaje jako swoje "paliwo". Przede wszystkim należy zadbać o nawodnienie - duże ilości wody mineralnej, zielona herbata, napary z ziół oraz soki warzywno-owocowe to coś, co pomoże nam zachować zdrowie i ładny wygląd. Co warto jeść, aby uniknąć chorób? Robiąc zakupy zaopatrz się w produkty bogate w antyoksydanty, czyli substancje chroniące nas przed komórkami rakowymi. Należą do nich: aronia, kakao, czarne borówki, buraki, awokado, orzechy, fasola, borówki, karczochy, suszone śliwki, popcorn oraz wiele, wiele innych. Unikajmy fast foodów oraz jedzenia smażonego na głębokim tłuszczu. Więcej o odpowiednim żywieniu dowiecie się tutaj. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. To, co Basia Kurdej-Szatan zrobiła dla swoich rodziców, odbiera mowę. Nie każdy by się na to zdobył
  2. Trumna z ciałem Adamowicza jest już wystawiona. Relacja z uroczystości pogrzebowych prezydenta
  3. TVN zarabia ASTRONOMICZNE kwoty na samej Magdzie Gessler. Szczęka opada
  4. Gdzie mieszka Agnieszka Chylińska? Jej dom jest zachwycający
  5. Ile dzieci ma Katarzyna Figura? Jej córki mają najoryginalniejsze imiona w Polsce!
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News