Szybki test "diamentowego palca" pokaże, czy chorujesz na nowotwór. Zrobisz go w 2 minuty, a możesz uratować swoje życie

Szybki test "diamentowego palca" pokaże, czy chorujesz na nowotwór. Zrobisz go w 2 minuty, a możesz uratować swoje życie Źródło: unsplash/Jeremy Yap/

Nowotwór dotyka coraz więcej osób na całym świecie. Tym prostym i przede wszystkim szybkim domowym testem możesz uratować swoje życie. "Diamentowy palec" pokaże ci, czy jesteś chory.

Nowotwór to powszechna choroba, która może dotknąć każdego bez względu na wiek, stan majątkowy czy to, jak wiele robimy dla innych. Co gorsza, choć każdego roku chorują na nią miliony, ekspertom wciąż nie udało się odkryć skutecznego leku, który pozwoliłby w szybki i bezbolesny sposób pozbyć się problemu.

Nowotwór ma wiele odmian, a wiele z nich często jest wręcz niemożliwych do wyleczenia, ale spory wpływ na to ma również etap, na którym choroba zostanie zdiagnozowana. Niestety, lekarzom często zbyt późno udaje się wykryć problem, dlatego mimo wszelkich starań na leczenie jest już za późno. Niewielu wie, że w szybki i łatwy sposób może samemu sprawdzić, czy choruje na nowotwór. 

Test "diamentowego palca" pokaże ci, czy chorujesz na nowotwór 

Rak płuc jest najczęściej występującym rakiem, który w głównej mierze dotyka mężczyzn na całym świecie. Jest wyjątkowo złośliwy i często w okrutny sposób decyduje o losie chorego. Choć lekarze robią co mogą, leczenie może nie przynosić upragnionych skutków tym bardziej, jeśli choroba została wykryta zbyt późno, a co w przypadku właśnie nowotworu płuc, zdarza się bardzo często. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Eksperci zalecają zatem, by szczególnie osoby palące lub przebywające w otoczeniu palaczy wykonywały w domu tzw. test diamentowego palca, czy też zwany inaczej test "okienka Schamrotha". Zajmuje on nie więcej niż dwie minuty, a może uratować ci życie. Wykonanie go jest banalnie proste i nie wymaga żadnych medycznych urządzeń. 

Dzisiaj grzeje: 1. Staruszka zapukała do sąsiada i prosiła o obierki z ziemniaków. Gdy poznał jej powód prawie zemdlał

2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Wystarczy, że zetkniesz ze sobą oba palce wskazujące, przyglądając wierzch jednego paznokcia do drugiego. Jeśli zobaczysz między palcami małą przestrzeń, szczelinę, tuż nad płytką paznokcia, w kształcie rombu – "diamentu” to jest to tzw. okno Schamrotha i oznacza, że jesteś zdrowy. Jeżeli natomiast nie zaobserwujesz niewielkiej szczeliny, a twoje palce do siebie przylegają, jak najszybciej udaj się do lekarza. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dostałeś takiego SMS-a? Uważaj, to może być oszustwo, twoje pieniądze są w niebezpieczeństwie
  2. W zmrożonej bryle ziemi przez 18 tysięcy lat ukryty był pies. Natychmiast oddano go do badań naukowców, niebywałe doniesienia
  3. 4-latka rozpaczliwie chciała obudzić mamę. Niestety nie wstała, teraz wszyscy próbują rozwiązać mroczną tajemnicę
  4. Klasa sama w sobie. Tak Beata Tyszkiewicz zareagowała na słowa szowinisty Żuławskiego o jej biuście  
  5. Opłaty za wywóz śmieci zedrą z ciebie OSTATNIE grosze. Jest jeden sposób na płacenie mniej

Źródło: jest pozytywnie 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News