Korzystasz w domu z odświeżacza tego typu? Koniecznie się go pozbądź, chodzi o zdrowie twoje i twoich najbliższych

Korzystasz w domu z odświeżacza tego typu? Koniecznie się go pozbądź, chodzi o zdrowie twoje i twoich najbliższych Źródło: .

Nowotwór może się pojawić w naszym organizmie przez korzystanie z odświeżacza powietrza? Jak się okazuje, urządzenie, które powinno pomagać nam w uzyskaniu ładnego zapachu, może być bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia. Jeśli korzystamy z elektrycznego odświeżacza, powinniśmy natychmiast zaprzestać to robić.

Nowotwór jest bez wątpienia jedną z chorób wywołujących największy lęk. Poważna, trwająca niekiedy latami choroba jest wyjątkowo ciężka do leczenia, a cierpienie z nią związane odbija się na życiu całej rodziny. Jak się okazuje, odświeżacze powietrza mogą zawierać dość niebezpieczny związek chemiczny, którego wdychanie może doprowadzić do pojawienia się u nas i naszych bliskich raka. Jeśli korzystamy z tego typu urządzeń, to powinniśmy natychmiast zaprzestać.

Nowotwór przez wdychanie oparów z odświeżacza? Nowe badania w sprawie urządzeń

Mimo że małe plastikowe urządzenie wydaje się w ogóle nieszkodliwe, to stosowanie go może przynieść katastrofalne skutki dla zdrowia naszego i naszych bliskich. Okazuje się bowiem, że opary wydobywające się z elektrycznego odświeżacza zawierają formaldehydy (aldehyd mrówkowy). Ten związek chemiczny jest niezwykle toksyczny, a jego wdychanie może powodować szereg chorób układu oddechowego, od astmy poczynając, aż na nowotworze kończąc.

Według brytyjskich badaczy, używanie odświeżacza jest nieporównywalnie bardziej szkodliwe niż długotrwałe uzależnienie od papierosów. Pojawia się więc pytanie, czy możemy odświeżać nasze mieszkanie za pomocą kadzidełek? Odpowiedź także jest negatywna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kadzidełka nie są najlepszym rozwiązaniem

Według badaczy stosowanie kadzidełek jako zamiennika dla odświeżaczy także nie jest najzdrowsze dla naszego organizmu. Najgorszym rozwiązaniem jest palenie kadzideł wykonanych z drzewa sandałowego i arganowego. Wdychanie ich oparów może być z pozoru przyjemne, ale w praktyce prowadzi do mutacji w kodzie genetycznym.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach
2. Bardzo smutna wiadomość od Damiana Kordasa tuż po zwycięstwie w "Tańcu z gwiazdami". Współczujemy

Ostatnią rzeczą, którą stwierdzili brytyjscy naukowcy, jest fakt, że każde chemiczne odświeżanie mieszkania może doprowadzić do mniejszych lub większych niedogodności. Najmniej poważnymi są te związane z utratą dobrego samopoczucia, najgorszymi są ciężkie choroby układu oddechowego i nowotwór.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kolejny "Taniec z gwiazdami" już bez Iwony Pavlović?! Najostrzejsza jurorka zabrała głos, fani są zaniepokojeni
  2. Coś od 60 lat rosło jej w brzuchu, myślała, że to guz. Diagnoza lekarzy ją zdruzgotała
  3. Jak mógł to zrobić własnemu synkowi?! Kamera monitoringu nagrała, jak ojciec postąpił z 3-letnim dzieckiem
  4. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć
  5. FATALNE prognozy ZUS dotyczące emerytur. "Kto ma słabe nerwy, niech nie czyta"

źródło: Webniusy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News