Wielu Polaków wychowało się na jego twórczości. Niestety, choroba okazała się silniejsza, na dniach dziennikarz skończyłby 56 lat

Wielu Polaków wychowało się na jego twórczości. Niestety, choroba okazała się silniejsza, na dniach dziennikarz skończyłby 56 lat Źródło: unsplash.com CHIRAG K

Nowotwór odebrał mu życie. Wielbiciele nie mogą uwierzyć, wielu Polaków wychowało się na jego twórczości.

Nowotwór niestety okazał się silniejszy. Znany dziennikarz wytrwale walczył każdego dnia, a jego bliscy do końca mieli nadzieję, że nie ziści się najczarniejszy ze scenariuszy. Trudno jest uwierzyć, że nie ma go wśród nas. Co gorsza, niebawem świętowałby swoje 56. urodziny. Zbliżająca się tak wyjątkowa chwila, w świetle ogromnej tragedii, jaka spadła na wszystkich, budzi jedynie ogromny żal. 

Nie żyje wybitny dziennikarz. Nowotwór okazał się silniejszy, wielu wychowało się na jego twórczości 

Za pośrednictwem portalu Gdansk.pl opinia publiczna poznała smutną prawdę o losach znanego i uwielbianego reportera Macieja Kosycarza. Dziennikarz rankiem 26 marca po długiej i wyczerpującej walce z nowotworem. Za niespełna miesiąc, 20 kwietnia, świętowałby swoje 56. urodziny. Jego śmierć pogrążyła w żałobie nie tylko rodzinę, ale i wielu sympatyków. Kosycarz zmagał się z chorobą od 2016 roku, a po skomplikowanej operacji wszystko wskazywało na to, że teraz będzie już tylko lepiej, a on niebawem wróci do pełni sił. Co więcej, czując się o niebo lepiej, udzielił szczerego wywiadu, w którym bez ogródek opowiedział o tym, przez co przeszedł, chcąc wesprzeć wszystkich borykających się podobnymi problemami, a także uczulić czytelników, by nie unikali wizyt lekarskich. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Niestety, jego stan nagle zaczął się pogarszać. Specjaliści robili, co mogli, a on mógł liczyć na wsparcie krewnych. Z każdym dniem czuł się jednak coraz gorzej, aż w końcu wydarzyło się najgorsze. Wszyscy zapamiętają go jako niezwykle charyzmatycznego, pełnego energii, pomocnego i przesympatycznego człowieka. Przypominamy, że od roku 1997 organizował Pomorski Konkurs Fotografii Prasowej Gdańsk Press Photo im. Zbigniewa Kosycarza. W 2011 r. z rąk marszałka województwa pomorskiego otrzymał Gryfa - Pomorską Nagrodę Artystyczną. Był godnym kontynuatorem pracy swojego ojca Zbigniewa.

Dzisiaj grzeje: 1. Coraz więcej zachorowań i kolejna ofiara śmiertelna. Ministerstwo Zdrowia przekazało ważny komunikat

2. Przełom w leczeniu koronawirusa. Z 20 pacjentów, 19 zostało wypisanych ze szpitala

- Mam 53 lata. W zeszłym roku, jesienią, poszedłem na badania Moltest Bis na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Trzeba palić albo być byłym palaczem, żeby się zakwalifikować. Ja kiedyś paliłem nałogowo (...) pierwsze badania: tomokomputer, wydolność płuc, krew - w listopadzie 2016. Stwierdzili plamki na płucach, ale drobne i coś na nadnerczach, plamki cztery-sześć milimetrów. Norma. Pół roku później kolejne badania: znów tomokomputer. Niegroźne guzki nadnerczy. I wreszcie 23 października 2017 trzecie badanie nadnerczy. Spokojnie, bez paniki. I dopiero przy tych badaniach - niejako przy okazji - wykryto dużego guza nerki. Był zaawansowany, ale wciąż na granicy - mówił. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega. Kwarantanna może nie wystarczyć do pokonania koronawirusa
  2. Robert Lewandowski gra w piłkę z córką. Klara odziedziczyła talent po tacie (WIDEO)
  3. Powalające nagranie z małą córką Agnieszki Chylińskiej. Internauci rozłożeni na łopatki
  4. Doda wrzuciła do sieci film z intymnych chwil z mężem. Ostrzegamy, widok nie dla wszystkich
  5. Lek na koronawirusa. Lekarze zastosowali nowe leczenie, 19 z 20 zarażonych wyzdrowiało
  6. Piecze się tylko 30 minut. Domowy chlebek z chrupiącą skórką, w środku miękki jak aksamit

Źródło: gdansk

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News