Zabija rocznie więcej osób niż nowotwór. Lekarze biją na alarm, groźnej choroby prawie nie uda się uniknąć

Zabija rocznie więcej osób niż nowotwór. Lekarze biją na alarm, groźnej choroby prawie nie uda się uniknąć Źródło: .

Nowotwór zabija bardzo często. Na pewno znamy przykłady osób z najbliższego otoczenia, które po podjęciu walki z chorobą zwyczajnie umierały, ich organizm nie dawał już rady. Jest jednak jeszcze groźniejsza choroba, która może dotknąć każdego.

Nowotwór niekoniecznie jest najbardziej śmiertelną chorobą na świecie. Chociaż w związku z trybem życia i wieloma składowymi wydaje się, że zachorowań i zgonów z jego powodu jest o wiele więcej niż w ciągu ostatnich lat, to za rogiem czyha choroba, która jest jeszcze groźniejsza i zabija w jeszcze szybszym tempie.

Nowotwór jest na drugim miejscu chorób przyczyniających się do zgonów

The Lancet, naukowe czasopismo medyczne, opublikowało niepokojące statystyki. Okazuje się, że nowotwory w 2018 roku zabiły 9,6 miliona osób na całym świecie - według danych Światowej Organizacji Zdrowia. Znalazły się na drugim miejscu śmiertelnych chorób. Niechlubny prym w tej dziedzinie wiedzie sepsa, znana też jako posocznica. Mimo, że według danych z ostatnich kilkudziesięciu lat zachorowalność spadła o 50%, to nadal odpowiada za 20% zgonów na całej kuli ziemskiej. To aż 11 milionów żyć, w związku z czym "przebija" nowotwór".

Posocznica to nic innego jak zapalna reakcja organizmu zakażonego bakteriami. Chodzi głównie o reakcję na występowanie pneumokoków, meningokoków, salmonelli i paciorkowców. Najbardziej narażeni na sepsę są osoby tuż po operacjach wykonywanych w obrębie jamy brzusznej, a także te, u których bakterie zaatakowały układ oddechowy, moczowo-płciowy lub cierpią na zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Posocznica prowadzi do niewydolności wielonarządowej, na skutek czego człowiek umiera w bardzo szybkim tempie.

Ważne jest szybkie, specjalistyczne leczenie, lecz znaleziono także alternatywną metodę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Im szybciej sepsa zostanie poddana leczeniu tym lepiej. W tym celu podaje się m.in. antybiotyki, kortyzol, oczyszcza się możliwe rany, przetacza się płyny i podaje się specjalne rodzaje białek oraz środki obkurczające naczynia krwionośne. Lekarze w ostatnich latach doszli też do zaskakujących wniosków.

Dzisiaj grzeje: 1. Student musi zostać w szpitalu, dwójka wychodzi. Uciekali z chińskiego Wuhan
2. Policja na terenie willi Olgi Tokarczuk. Niepokojące nieoficjalne doniesienia

Okazuje się, że nie tylko tiamina i kortyzol działa pozytywnie na zwalczenie sepsy. Dużą rolę odgrywa również witamina C. Według badań stosowanie tych trzech środków naraz daje obiecujące rezultaty, a chory szybko wraca do zdrowia, poza tym stwierdzono o wiele mniejszą śmiertelność niż w przypadku pacjentów leczonych standardowymi sposobami. Sama witamina C nie zwalczy groźnej choroby, ale może pomóc w szybszym wyleczeniu pacjenta - kwas askorbinowy, a także działanie utleniające i zwiększające odporność nie są tu bez znaczenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nadeszła zaskakująca wiadomość, są zdjęcia. Już wiadomo skąd mógł wziąć się koronawirus. Fani uwielbianego przysmaku oniemieli
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Na drzwiach domu znaleźli kartkę z ostrzeżeniem. Zignorowali ją, weszli do środka i zamarli z przerażenia
  4. Prawie nikt nie wiedział, przez co przeszła matka Jana Pawła II. Śmierć dziecka i problemy ze zdrowiem są tylko częścią dramatu
  5. Ranczo wróci bez Pawła Królikowskiego? Jest oficjalny komentarz reżysera, fanom odebrało mowę

Źródło: Polska Times

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News