Używali środka popularnego chwastobójczego, teraz cierpią z powodu nowotworu. Oburzające tłumaczenie producenta

Używali środka popularnego chwastobójczego, teraz cierpią z powodu nowotworu. Oburzające tłumaczenie producenta Źródło: pixabay/stux

Popularny środek chwastobójczy miał powodować nowotwór. Z tego powodu klienci wystosowali pozew zbiorowy przeciw producentowi. Firma tłumaczy się w wyjątkowo oburzający sposób.

Cierpią na nowotwór i twierdzą, że spowodował go popularny środek chwastobójczy. Domagają się od firmy gigantycznego odszkodowania oraz przyznania się do winy, że środek został wprowadzony na rynek bez wystarczających środków ostrożności.

Zachorowali na nowotwór, teraz oskarżają o to wielką korporację

Kanadyjska kancelaria prawa w Toronto domaga się od niemieckiej firmy chemiczno-farmaceutycznej Bayer odszkodowania wysokości pół miliarda dolarów. Przedmiotem pozwu ma być środek chwastobójczy Roundup zawierający glifosat, który WHO określiło jako prawdopodobnie rakotwórczy.

Firma Bayer otrzymała już z USA 18 tysięcy pozwów, ale ten wystosowany przez kanadyjską kancelarię został podpisany przez 60 osób. Wśród nich są osoby chore na nowotwór oraz te, które w wyniku tej choroby straciły bliskich. Twierdzą, że do rozwoju raka doszło przez obcowanie ze środkiem Roundup.

Oburzające tłumaczenie firmy. Rakotwórcza substancja jest również w Polsce, znaleziono ją w żywności

Ponadto klienci kanadyjskiej kancelarii mają nadzieję, że dzięki pozwowi inne firmy się przestraszą i następnym razem dokładnie przebadają swoje produkty pod względem zawierania w nich rakotwórczych substancji. Według oskarżycieli firma Bayer celowo nie informowała o tym, jakie ryzyko jest związane ze stosowaniem środka, a władze miały zostać celowo wprowadzone w błąd.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Producent herbicydu zdecydował odnieść się do oskarżeń w oficjalnym komunikacie. Stwierdzili w nim, że choroby pozywających nie zostały spowodowane ich produktem, a ponadto badania, które sami zlecali, wykazały, że glifosat nie jest substancją rakotwórczą.

Dzisiaj grzeje: 1. Wyszło na jaw, co dziś robi Pola Raksa. To się nie mieści w głowie
2. Polsat przekazał pilne wiadomości od IMGW. Wydano ostrzeżenia pogodowe dla 5 województw

Zawierający glifosat Roundup jest dostępny również w Polsce. Tę samą substancję chemiczną, znaleziono niedawno w sprzedawanych w polskich supermarketach kaszy gryczanej. Jedna z nich została nawet wycofana ze sklepów, a właściciel marki przeprosił i oznajmił, że nie był świadomy zagrożenia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zbiorowo gwałcili kobietę i wszystko nagrywali. Ale najgorsze zrobili na sam koniec
  2. Mąż oskarżył ją o tak okrutne rzeczy, że zabierze się za nią prokuratura. Wstrząsające doniesienia o gwieździe "Na Wspólnej", Sylwii Gliwie
  3. Drugiego dnia po śmierci żony otworzył jej szafę. Dotarło do niego co znalazł i nie mógł przestać płakać
  4. Jarosław Kaczyński nie wiedział, że jest filmowany. Kontrowersyjne nagranie z Sejmu
  5. Waloryzacja emerytur 2020. OGROMNE podwyżki, znamy już datę

Źródło: TVP

Następny artykuł