Nowotwór można wykryć jeszcze przed pierwszymi objawami, wystarczy jeden test. Rewolucyjne ustalenia naukowców

Nowotwór można wykryć jeszcze przed pierwszymi objawami, wystarczy jeden test. Rewolucyjne ustalenia naukowców Źródło: Zdjęcie ilustracyjne/ utworzone przez freepik

Nowotwór jest dla chorych diagnozą, która brzmi jak wyrok. Wiele typów raka daje wyraźne objawy dopiero wtedy, kiedy choroba jest już w bardzo zaawansowanym stadium. Czas działa na niekorzyść pacjenta. Wcześnie wykryty nowotwór jest łatwiejszy do wyleczenia. Rewolucyjne ustalenia naukowców donoszą, że do wykrycia choroby wystarczy jeden test.

Badania, które przeprowadzili naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego, przyniosły bardzo nietypowe wnioski dotyczące profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób nowotworowych. Próby przeprowadzone przez specjalistów wykazały, że symptomy nowotworu pojawiają się we krwi pacjenta nawet cztery lata przed diagnozą. Te doniesienia mogą zrewolucjonizować leczenie chorób tego typu.

Nowotwór może zostać wykryty dzięki prostemu testowi

Od wielu lat naukowcy na całym świecie prowadzą badania, by stworzyć test przesiewowy, który wykryje nowotwór na bardzo wczesnym etapie. Uważa się, że leczenie podjęte przed rozprzestrzenieniem się komórek nowotworowych jest skuteczniejsze. Dzięki temu znacznie wzrosną szanse na wyleczenie osoby chorej. Znacząco spadnie także liczba przypadków śmiertelnych. Nowa metoda odkryta przez naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego niewątpliwie przybliża uczonych do zamierzonego celu. Ich odkrycie może już wkrótce odmienić oblicze medycyny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kun Zhang, bioinżynier z Uniwersytetu Kalifornijskiego, współautor badań, podzielił się z opinią publiczną rewolucyjnymi ustaleniami. Za pomocą prostego badania krwi udało się zdiagnozować pierwsze symptomy nowotworu u osób, które zachorowały nawet cztery lata po wykonaniu testu. Międzynarodowy zespół zdecydował się na rewolucyjną formę badań, które obejmowały osoby zdrowe, nie, tak jak dotychczas, chorych na nowotwory. To właśnie zmiana grupy pozwoliła do dokonanie przełomowego odkrycia.

Dzisiaj grzeje: 1. Już oficjalne, minister Szumowski zdradził kiedy wróci jeden z uciążliwych nakazów. Prawdopodobieństwo jest realne

2. Sytuacja jest fatalna. Szczena z Chłopaków do wzięcia błaga o pomoc

3. Pierwsze objawy zawału serca. Nie wolno ich lekceważyć

Prace nad testem rozpoczęły się przed trzynastoma laty w Chinach. Zaczęto od pobrania krwi od 123 tysięcy osób. Wszystkie próbki trafiły do uczelnianego magazynu. Po upływie dziesięciu lat skontaktowano się z badanymi i ustalono, że około tysiąca z nich zachorowało na nowotwór. Doktor Zhang i jego współpracownicy zdecydowali się skupić na pięciu najczęściej wykrywanych typach raka - nowotworu żołądka, przełyku, jelita grubego, płuc i wątroby. Stworzony przez nich test wykrywa wzorce metylacji, w których grupa chemiczna jest dodawana do DNA w celu zmiany aktywności genetycznej. Nieprawidłowa metylacja może być pierwszym symptomem raka.

Skuteczność testu opracowanego przez naukowców jest szokująca. Prawidłowy wynik zanotowano u ponad 90% badanych osób. Badanie może przyczynić się do powstania testu przesiewowego, który pozwoli na wykrycie nowotworu w osoczu krwi. Zanim to nastąpi, istnieje jednak konieczność przeprowadzenia kolejnych testów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Była żona zrujnuje Piotra Żyłę? Eksperci apelują do popularnego skoczka
  3. Ależ afera, przerwano milczenie ws. nieślubnego dziecka księcia Karola. Media weszły w posiadanie niebywałych dowodów
  4. Polski polityk oskarżony o straszną zbrodnię. Media dotarły do niewyobrażalnych ustaleń
  5. Zła wiadomość, wielu Polaków może dużo stracić. Mało kto wiedział
  6. Nie ma odwrotu, Aleksander Kwaśniewski podjął niespodziewaną decyzję. Wielu nie dowierza
  7. Polak stworzył niezniszczalny materiał. Teraz może go wykorzystać wojsko
  8. Joanna Krupa przypadkiem pokazała kuchnię. Jest ogromne zaskoczenie, spodziewaliśmy się czegoś innego
  9. Dramat bohaterki „Nasz nowy dom”, straciła wszystko. Katarzyna Dowbor jest zrozpaczona

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News