63-latka latami używała najpopularniejszego produktu dla dzieci. Teraz umiera na nowotwór i chce ostrzec przed nim kobiety z całego świata

63-latka latami używała najpopularniejszego produktu dla dzieci. Teraz umiera na nowotwór i chce ostrzec przed nim kobiety z całego świata Źródło: facebook.com/Eva Echeverria

Nowotwór był ogromnym zaskoczeniem dla tej kobiety. Teraz uważa, ze wszystkiemu winien jest produkt dla dzieci, którego używała przez długi czas. Apeluje do innych, aby sami nie popełnili jej błędu.

Nowotwór jajników był dla niej druzgoczącą diagnozą. Lekarze nie potrafią pomóc kobiecie, która powoli odchodzi. Przed śmiercią chce jednak opowiedzieć swoją histrię, aby ludzie z całego świata, a zwłaszcza inne panie, nie korzystały ze szkodliwego produktu. Co najgorsze, producent reklamuje go jako idealny dla dzieci.

Kobieta zachorowała na nowotwór przez ten produkt

Eva Echeverria od lat używała jednego produktu, który pomagał jej w utrzymaniu higieny intymnej. Zawsze pamiętała, aby użyć talku dla niemowląt marki Johnson and Johnson's. Uważała, że zasypka jest dla niej korzystna, bowiem zapobiega obtarciom oraz odparzeniom, a do tego sprawia, że przez cały dzień czuła się świeżo. Była zdania, że produkt dedykowany dzieciom musi być w 100% bezpieczny. Była w ogromnym błędzie.

Po 50 latach stosowania, w 2007 roku, lekarze zdiagnozowali u niej nowotwór jajników. 63-latka jest pewna, że to wina producenta talku, który nie poinformował na opakowaniu o obecności substancji rakotwórczej. Teraz, gdy może jedynie czekać na śmierć, chce zaapelować do innych kobiet, aby nie używały tego samego produktu. Chce też, aby firma odpowiedziała za zatajenie tak ważnych informacji przed konsumentami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Firma ukryła ważną informację?

Eva postanowiła skierować sprawę do sądu, gdzie rozpatrzono jej przypadek. Uznano, że Johnson and Johnson's faktycznie jest winny ukrycia informacji o szkodliwym składniku i przyznał chorej na nowotwór odszkodowanie wyrównawcze w wysokości 70 milionów dolarów oraz rekompensatę w ramach sprawy karnej w wysokości 347 milionów dolarów. Łącznie 63-latka otrzymała sumę 417 milionów, jednak zdrowia nikt już  jej ie odda.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje kultowy aktor. Zmarł nagle, miał tylko 50 lat
2. 72-latka wzięła ślub z 27-latkiem. Teraz ma gigantyczny problem, którego nie da się rozwiązać

Nieuczciwość firmy zabrała kobiecie zdrowie, a do tego znacznie skróciła jej życie. To jednak nie jedyny taki przypadek. Do tej pory do kalifornijskich sądów wpłynęło około 300 pozwów z tego samego powodu. Wszystkie opierały się na badaniach przeprowadzonych w 1982 roku, z których jasno wynika, że stosowanie talku tego producenta przyczyniło się do zwiększenia liczby pacjentek chorych na nowotwór o 92%.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. PiS obiecuje kolejne 500 plus. Świadczenie ma trafić do milionów Polaków
  3. Znana dziennikarka została zgwałcona przez kuzyna, gdy miała 9 lat. Po latach opowiedziała o traumie
  4. Pies zniknął bez śladu. Miesiąc później kolejny zwierzak tych samych właścicieli zaczął się dziwnie zachowywać i dotarli do strasznej prawdy
  5. Strażacy odkopali zwłoki 9-letniej dziewczynki. List, który znaleźli pod jej ciałem miażdży najtwardsze serca
  6. Nagła tragedia wstrząsnęła mieszkańcami. Miała tylko 30 lat, nie żyje Daria 

Źródło: Planeta Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News