Tata nastolatki wszedł do szkoły i przekazał córce wiadomość. W jednej chwili jej świat wywrócił się do góry nogami

Tata nastolatki wszedł do szkoły i przekazał córce wiadomość. W jednej chwili jej świat wywrócił się do góry nogami Źródło: facebook.com/Hannah Fraser

Nowotwór zawsze zmienia życie chorego i jego rodziny. Tak samo było w przypadku 16-latki, która dostała od swojego ojca najgorszą wiadomość. Jej życie diametralnie się zmieniło.

Nowotwór jest diagnozą, jakiej nikt nie chce usłyszeć. Czasem jednak trzeba się z nią zmierzyć i walczyć o to, by pokonać chorobę. To nigdy nie jest łatwe, a szczególnie przeżywają to młode osoby. Życie tej 16-latki wywróciło się do góry nogami, gdy ojciec przekazał jej fatalną wiadomość. Musiała się przygotować na każdą ewentualność.

Nastolatka wiodła normalne życie. Wszystko zmieniło się w jednej chwili

Hannah Fraser była zwykłą dziewczyną, która była zajęta zdawaniem egzaminów na koniec szkoły średniej. Właśnie zdawała jeden z nich - zaliczała wychowanie fizyczne - gdy do szkoły przyjechał jej ojciec. Poprosił, aby wyszła na chwilę ze szkoły. Dyrektor wyraził zgodę i sam odprowadził nastolatkę. Wtedy 16-latka usłyszała wstrząsające informacje.

Do tej pory leczyła się na anemię. Dręczyło ją chroniczne zmęczenie, które nie ustępowało mimo przyjmowania żelaza. Nie było jednak poprawy i lekarz zalecił jej bardziej szczegółowe badania, w tym tomografię komputerową oraz biopsję. Wtedy okazało się, że Hannah cierpi na znacznie poważniejszą chorobę, jaką jest nowotwór tchawicy. Była to wyjątkowo rzadka odmiana, zwana chłoniakiem Hodgkina. Od razu pojechała do szpitala dziecięcego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nowotwór zmienił życie nastolatki. Czekało ją długie leczenie

Hannah była zdruzgotana mało pomyślną diagnozą, ale nie poddawała się. Podjęła się leczenia, w tym przyjmowania chemioterapii. Straciła włosy i bardzo źle się czuła, ale mimo to nie przerwała nauki do egzaminów. Wszystkie udało się jej zaliczyć. W końcu mogła usłyszeć dobrą wiadomość - udało się jej pokonać nowotwór. Obecnie dziewczyna musi przez kolejnych 5 lat stawiać się na wizytach lekarskich, aby upewnić się, że choroba nie nawróciła.

Dzisiaj grzeje: 1. Kazano mu milczeć? Jackowski twierdzi, że miał tego nie mówić o poszukiwaniach Staraka, ale właśnie przerwał milczenie
2. Emerytura jeszcze szybciej. Jest wniosek o obniżenie wieku emerytalnego

Przykład dzielnej 16-latki powinien być inspiracją dla wszystkich młodych ludzi, którzy zmagają się z poważnymi dolegliwościami. Nawet bardzo ponura diagnoza nie oznacza, że dojdzie do tragedii. Nigdy nie wolno tracić ducha walki ani rezygnować z tego, co jest ważne. Dzięki wytrwałości oraz wsparciu najbliższych można pokonać wiele przeciwności losu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje Piotr Woźniak-Starak. Producent filmowy wcześniej związany był z dwiema pięknymi aktorkami
  2. Pan młody zmarł tragicznie tuż przed ślubem. Wszystko przez JEDNO zdjęcie
  3. Alicja Bachleda-Curuś pożegnała Piotra Staraka. Łzy same cisną się do oczu
  4. Robert Janowski przekazał ważną wiadomość dla wszystkich starszych Polaków. Jutro będzie się działo
  5. Kiedyś wszyscy je uwielbiali, a potem o nich zapomnieli. Wraca stary trend na paznokcie hybrydowe, kobiety będą wniebowzięte!

Źródło: Fakt

Następny artykuł