Najgorsza wiadomość. Nie żyje uwielbiana polska dziennikarka

Najgorsza wiadomość. Nie żyje uwielbiana polska dziennikarka Źródło: pikio.pl

Polska dziennikarka zachorowała na nowotwór. O chorobie dowiedziała się, gdy zrezygnowała ze swojej pracy. Niestety, nie mamy dobrych wiadomości, dziennikarka zmarła.

Gdy dziennikarka dowiedziała się, że choruje na nowotwór, nie miała zamiaru się poddawać. Zaczęła walczyć i dzieliła się ze swoimi fanami doświadczeniami z choroby. Niestety, dotarły do nas fatalne wieści - rodzina przekazała informacje o jej śmierci.

Nie żyje polska dziennikarka. Odeszła z mediów po ich "upolitycznieniu"

Maja Borkowska była dziennikarką Polskiego Radia, w którym przepracowała blisko 20 lat. Pracę w "Trójce" zaczęła jeszcze w 1996 roku, wierni słuchacze znają ją z porannego programu "Zapraszamy do Trójki", w którym przeprowadzała wywiady ze znanymi publicystami.

Jak twierdzi portal "Natemat", pracę w radiu zakończyła z powodów politycznych. Gdy w 2016 roku partia rządząca zaczęła robić przemeblowanie w mediach publicznych, sama złożyła wypowiedzenie. Później wystąpiła na antenie Polskiego Radia 24. W trakcie prowadzenia audycji z wiadomościami poinformowała o tym, że opozycja szykuje swoją odpowiedź na ustawę o IPN (o czym była głośna dyskusja). Wyjątkowo nie spodobało się to podatnej na wpływy polityczne dyrekcji, która zdjęła ją z anteny.

- Nieszczególnie stać mnie na brak pracy, ale jeszcze mniej stać mnie na firmowanie tego wszystkiego swoim nazwiskiem - pisała po wszystkim Borkowska.

Dziennikarka zachorowała na nowotwór. Stoczyła ciężką walkę

W czasie, w którym zrezygnowała z pracy dziennikarki, dotarły do niej fatalne wiadomości. Otrzymała od lekarza przerażającą diagnozę - cierpiała na nowotwór piersi. O swoim przeżyciach i walce z chorobą dzieliła się czasem na swoim blogu, w bardzo osobistych wpisach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jeśli sam jesteś po "zdrowotnych przejściach", zaczynasz też zastanawiać się nad czasem, który tobie pozostał. Czy zmienić coś w swoim życiu? [...] Przestać rozważać każde słowo przed jego wypowiedzeniem? Zwłaszcza gdy chodzi o ludzi nam bliskich. Czy śmierć kogoś, kto zasługuje na twoją pamięć, powinna czegoś uczyć? Pewnie tak. Na przykład tego, żeby mówić ludziom, jak są dla nas ważni. Jak cenimy ich pomoc, ich przyjaźń, ich obecność w naszym życiu - pisała na blogu.

Dzisiaj grzeje: 1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
2. 
Nie mieli szans na przeżycie, zmarli na miejscu. Tragedia na zachodzie Polski

Jeszcze kilka miesięcy temu w social media zachęcała kobiety do regularnego badania, przestrzegając przed rakiem piersi, pisząc, że "sama coś o tym wie". Niestety, jej rodzina za pośrednictwem Facebooka poinformowała, że dziennikarka przegrała z chorobą. Nie podano jeszcze daty pogrzebu. 

fot. Facebook/Maja Borkowska

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kolor stolca może być pilnym alarmem o Twoim zdrowiu. Jeden z nich świadczy o raku i innych paskudnych chorobach
  2. Odważna decyzja prezydenta Dudy dotycząca podwyższeniu wieku emerytalnego. Ważna informacja dla milionów Polaków
  3. Wielki gwiazdor X-Factor jest pedofilem. Jego ofiarami byli mali chłopcy
  4. Bardzo długo zatajała prawdę o chorobie nowotworowej. Gwiazda "M jak miłość" w końcu zdobyła się na szczere wyznanie
  5. Będzie 500 plus dla nowej grupy społecznej! Ale tym razem nikt się nie cieszy, tysiące Polaków oburzonych

Źródło: Natemat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News