Myślał, że w nogę ukąsił go owad. Dwa tygodnie później walczył ze śmiertelną chorobą

Myślał, że w nogę ukąsił go owad. Dwa tygodnie później walczył ze śmiertelną chorobą Źródło: unsplash.com/Sebastian Unrau

Nowotwór sprawił, że musiał wywrócić całe swoje życie do góry nogami. Miał niesamowite szczęście, ponieważ przez długi czas był przekonany, że cierpi jedynie przez ukąszenie owada. Lekarze szybko postawili diagnozę, a mężczyzna nie dowierzał na co musi się zdecydować.

Nowotwór pomylił z ugryzieniem owada. Gdyby zwlekał z wizytą u lekarza jeszcze dłużej, mogłoby go nie być na tym świecie. Wiedza specjalisty szybko wyprowadziła go z błędu i uświadomił sobie, przed jakim wyzwaniem musi stanąć.

To nie było ugryzienie owada. W jego ciele panoszył się nowotwór

Mike Balla pewnego dnia zauważył na swojej stopie mały, czerwony guzek. Z dnia na dzień ból lekko się nasilał, aż w końcu bolał przy chodzeniu. Mike sądził, że to zwykłe ugryzienie owada i z takim zamysłem stawił się u lekarza rodzinnego. Ten dał mu antybiotyki, które Mike wziął dwukrotnie, aż w końcu trafił na dyżur do szpitala - domagał się pomocy.

Lekarz, który przyjął Mike'a aż zdębiał. Dla pewności zrobił jeszcze szczegółowy test krwi. Mężczyzna usłyszał, że cierpi na ostrą białaczkę szpikową. Ta odmiana nowotworu potrafi zabić człowieka w ciągu kilku tygodni, a chory nawet nie wie, że komórki rakowe rozprzestrzeniają się w niesamowitym tempie. Mike usłyszał, że za być może kolejne 2-3 tygodnie mógłby już nie żyć. Niedługo później został w trybie pilnym zawieziony do Cleveland Clinic Cancer Center, gdzie miał rozpocząć chemioterapię.

Mimo początkowych wzlotów, zdarzył się upadek

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Hematolog i onkolog medyczny, dr Aaron Gerds, wiedział, że chemioterapia nie wystarczy. "Naszym celem było jak najszybsze doprowadzenie Mike'a do remisji, a następnie przygotowanie go do przeszczepu szpiku kostnego" - tłumaczył żonie mężczyzny, a potem reporterom. Najgorsze jest to, że wielu mężczyzn ignoruje takie objawy jak ból czy guzki lub krostki, biorąc to za ugryzienia szkodników. Dr Gerds jest pełen podziwu dla Mike'a, że postanowił zbadać swoje zdrowie.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]
2. Obawiał się, że wielki pitbull żony skrzywdzi jego córeczkę. Szybko zmienił zdanie, potem nadszedł najgorszy dzień w ich życiu

Po intensywnym miesięcznym leczeniu dużymi dawkami chemioterapii, rak wszedł w remisję. Mike mógł w końcu normalnie żyć, pracować, lecz nie zapominał o białaczce i regularnych badaniach krwi. Kilka miesięcy później był gotowy na przeszczep szpiku od swojego brata, Marka. Wszystko było dobrze, lecz do czasu - 5 miesięcy później białaczka znów zaatakowała. Nawet po udanym przeszczepie szpiku kostnego nie jest to rzadkością. Na tę chwilę Mike nadal walczy o remisję. Choć schudł ponad 30 kg, jest dobrej myśli. Już raz pokonał "potwora".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. OBRZYDLIWE znalezisko w karkówce. Prawda wywołuje mdłości
  3. Panna młoda zmarła dwa tygodnie przed ślubem. Po jej śmierci narzeczony znalazł w jej telefonie jedno zdjęcie
  4. Zenek Martyniuk wyszedł na scenę na żywo. Warszawiacy mówiący o wieśniactwie na Narodowym szybko zamilkli
  5. 4 znaki zodiaku to prawdziwe bratnie dusze. Ich przyjaźń przetrwa wszelkie trudności, a związek będzie wyjątkowo udany
  6. Co robią dzieci Wiśniewskiego? Mandaryna przekazała niesamowite informacje

Źródło: Fox News

Następny artykuł