Popularny składnik niszczy tętnice i powoduje nowotwór. Jest w prawie każdym produkcie

Popularny składnik niszczy tętnice i powoduje nowotwór. Jest w prawie każdym produkcie

Ten składnik niszczy tętnice i może wywołać nowotwór. Najgorsze jest to, że znajduje się w niemal każdym produkcie. Zajadacie się nim, nawet o tym nie wiedząc.

Nowotwór to jedna z najgorszych chorób, jaka może dotknąć człowieka. Zmiany zachodzące w chorym organizmie prowadzą do licznych komplikacji i powoli wyniszczają. Często prowadzi to do poważnych zabiegów, a w ostateczności - chemioterapii. Przyczyny nie są jeszcze do końca zbadane, ale jedno jest pewne - najbardziej złośliwe odmiany nowotworu kończą się śmiercią. Ta straszna choroba co roku odbiera życie wielu ludziom na całym świecie.

Powszechnie wiadomo, że nowotwór potrzebuje sprzyjających warunków, aby rozwinąć się w ludzkim ciele. Każdy wie, że palenie papierosów czy nadmierne spożywanie alkoholu zwiększają ryzyko zachorowania. W dodatku pierwsze etapy rozwoju choroby trudno zaobserwować. Odczuwalne objawy mogą pojawić się dopiero wtedy, gdy na leczenie jest już za późno.

Składnik wywołujący nowotwór, o którym możecie nie wiedzieć

Nie tylko papierosy, alkohol i unoszący się nad miastem smog mogą narazić nas na nowotwór. Do rozwoju choroby może przyczynić się także olej palmowy, który tylko pozornie wydaje się niegroźnym składnikiem. Zajadając się ulubionymi słodyczami, często nie mamy pojęcia, że pochłaniamy duże ilości tego typu oleju. Gromadzony latami w organizmie działa jak bomba z opóźnionym zapłonem. Sami musimy zacząć być bardziej ostrożni, wrzucając produkty spożywcze do naszego koszyka w sklepie. Producentom oleju palmowego informowanie o jego szkodliwości jest nie na rękę. Zwłaszcza że jest bardzo tani.

Warto zmienić nasze myślenie i groźnie brzmiące hasło "nowotwór", które widnieje na opakowaniach wyrobów tytoniowych, zacząć kojarzyć również z olejem palmowym. Niestety, zadanie nie będzie należało do najprostszych, ponieważ ten składnik znajduje się prawie w połowie dostępnych produktów.

Dzisiaj grzeje: 1. Gigantyczne opady śniegu za granicą, mieszkańcy nie mogą otworzyć drzwi. Wszystko zasypało

2. Karol Strasburger zdradził, czego żałuje. Przykre słowa zwłaszcza dla córeczki

Jakkolwiek absurdalnie by to nie zabrzmiało - również jedzenie Nutelli może wywołać nowotwór. Masła kakaowe i orzechowe, lody oraz mnóstwo innych słodyczy to prawdziwe kopalnie oleju palmowego. Sprawa tym bardziej wydaje się poważna, ponieważ wspomniane rzeczy często znajdują się w codziennym menu dzieci. Warto zwrócić na to uwagę podczas następnych zakupów. Problem ten coraz częściej poruszany jest w mediach, jednak świadomość społeczna wciąż jest zbyt niska.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Sygnał naziemnej telewizji będzie zmieniony. Twój telewizor może przestać odbierać obraz
  3. Nieoficjalne: Wiceminister zapowiedział podwyżkę 500+. Padła konkretna, wyższa kwota
  4. Niewiarygodne, państwo zabierze Dawidowi Kubackiemu kosmiczną kwotę, będzie musiał słono zapłacić za swoje zwycięstwa
  5. Z ostatniej chwili: Najbardziej znane krople do nosa pilnie wycofane. Natychmiast je wyrzućcie

źródło: ABC Zdrowie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News