Lekarz przez 3 lata ignorował jej objawy. Gdy w końcu poznała prawdę, jej życie całkowicie się zmieniło

Lekarz przez 3 lata ignorował jej objawy. Gdy w końcu poznała prawdę, jej życie całkowicie się zmieniło Źródło: unsplash.com/Daan Stevens

Nowotwór przez długi czas wywoływał spustoszenie w jej organizmie. Lekarz, któremu zgłaszała wszelkie zdrowotne nieprawidłowości cały czas utrzymywał, że wszystko jest w porządku. 3 lata później prawda wyszła na jaw i zwaliła ją z nóg.

Nowotwór przez 3 lata rozwijał się w jej ciele. W tym samym czasie lekarz, któremu ufała kobieta zapewniał, że z jej zdrowiem nie dzieje się nic złego. 29-latka czuła się jak hipochondryczka, lecz wiedziała, że to, co dzieje się z jej ciałem, nie jest normalne.

Nowotwór pustoszył jej organizm przez 3 lata. Diagnoza była straszna

Problemy ze zdrowiem zaczęły się całkiem niewinnie. Rebecca Hetherington zaczęła tracić apetyt, zmagała się z tzw. "pleśniawkami", cierpiała też na niestrawność, zauważała zmiany skórne. Lekarz cały czas zapewniał, że to tylko przejściowe problemy. Rok później Rebecca wyczuła na swojej szyi mały guzek. Miała nasilające się wymioty, nocne poty i cierpiała na ogromny ból pod pachami. Kiedy skierowała się do innego lekarza, dostała obowiązek wykonania badania ultrasonograficznego.

- Doświadczałam zmian masy ciała, nietolerancji ciepła, nocnych potów, bólu pachwin, bólu pod pachami, bólu szyi, gorączki, obolałej skóry, bólu brzucha, regularnych wymiotów oraz pojawiła się nietolerancja na alkohol i coś na kształt astmy - opowiada kobieta.

Badania ujawniły bezlitosną prawdę: zdiagnozowano przerzutowego raka brodawkowatego tarczycy w drugim etapie. Choroba rozprzestrzeniła się już na około 40 węzłów chłonnych. Mimo, że kobiecie usunięto tarczycę, węzły chłonne i poddano radioterapii, nadal nie jest całkowicie "czysta" z komórek rakowych. 

Guz miał aż 10 cm szerokości. Nie obyło się bez odczuwalnych komplikacji

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Guzek wyglądał dość płasko, ale obejmował duży obszar mojej szyi, około 10 cm szerokości - opowiada Rebecca.

Operacja spowodowała u kobiety komplikacje, w tym uszkodzenie nerwów w szczęce. Mówi, że do tej pory nie czuje nic w szczęce, ani przy uchu po lewej stronie, odczuwa także słabość lewego ramienia. Pojawiła się również hipokalcemia, czyli niski poziom wapnia - to przez usunięcie przytarczyc, które regulowały jego ilość w organizmie. 5 września rozpoczęła radioaktywne leczenie jodem.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]
2. Nie żyje bohaterka najsłynniejszego ślubu w Polsce

Na raka tarczycy co roku choruje około 3 tysięcy Polaków. Zazwyczaj rodzaj tego nowotworu przybiera na sile głównie u kobiet między 30. a 60. rokiem życia. Według NHS cztery na pięć z tych przypadków są brodawkowate. Guzy te zwykle objawiają się jako nieregularna masa, która wyrasta z innej zdrowej tkanki tarczycy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. Mandat na grzybobraniu. Straż leśna zażąda 500 złotych
  3. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]
  4. Gdzie jest grób Witolda Pyrkosza? Wiele osób może się mocno zdziwić
  5. Sceny rozrywają serce. Na premierze filmu Anna Woźniak-Starak nagle zalała się łzami, chwilę później Agnieszka wpadła w rozpacz
  6. Pilne informacje TVN. Po 25 latach rozwiązano zagadkę jednego z najbardziej tajemniczych zaginięć w historii Polski

Źródło: Daily Mail

Następny artykuł