Lekarze biją na alarm. Ulubiony napój milionów Polaków może wywoływać nowotwór

Lekarze biją na alarm. Ulubiony napój milionów Polaków może wywoływać nowotwór Źródło: Free-Photos Pixabay.com

Nowotwór to jedna z najgorszych diagnoz, jakie usłyszeć można z ust lekarza. Okazuje się, że wiele milionów Polaków nieświadomie może wystawiać się na jego powstanie. Lekarze ostrzegają przed popularną praktyką, która może zaowocować poważnymi problemami zdrowotnymi. Warto wiedzieć, z czego lepiej zrezygnować.

Nowotwór przełyku to choroba, na którą na terenie przeprowadzonych badań cierpi średnio 15 na 100 tys. osób. Lekarze twierdzą, iż sami ściągamy nad siebie widmo zachorowania na tę odmianę raka. Miliony osób praktycznie codziennie pije napój mogący doprowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, nie ma mowy o żartach.

Praktycznie nikt nie wie, że mogą na własne życzenie zachorować na nowotwór

Nowotwór to ciężka choroba, która wiąże się z koniecznością długiego i żmudnego leczenia. Lekarze zajęli się czynnikami, które mogą wpływać na rozwój choroby w naszym organizmie i doszli do niepokojącego dla większości wniosku. Niestety, jeden z ulubionych napojów Polaków może stanowić ogromne niebezpieczeństwo. Jeśli uwielbiasz zasiąść w zaciszu domowym z kubkiem rozgrzewającej i aromatycznej herbaty to zapewne nie będziesz zadowolony, że to właśnie ten, zbyt gorący napój może okazać się dla ciebie niebezpieczny. To właśnie herbata pita w temperaturze wyższej niż 65 stopni może spowodować nowotwór przełyku. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Przeprowadzono badania naukowe, potwierdziły obawy lekarzy

Na terenie Iranu, który słynie ze spożywania herbaty w wysokiej temperaturze, naukowcy przeprowadzili badania, które dały jasne wyniki. Niestety nowotwór przełyku był tam diagnozowany zdecydowanie częściej niż w innych regionach i według badaczy ma to związek właśnie z tym, iż herbata spożywana jest w temperaturze nawet 80 stopni. Im wyższa temperatura, tym większe prawdopodobieństwo, iż nasz przełyk zostanie zaatakowany przez nowotwór. Przy regularnym piciu niesamowicie gorących napoi ryzyko wzrasta nawet ośmiokrotnie. Natomiast jeśli napoje, w tym właśnie herbatę, pijemy nieco niżej temperaturze, bo w okolicach 60-65 stopni ryzyko raka wzrasta "jedynie" podwójnie.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, zacznie się już za kilka dni. Fatalna informacja dla wielu Polaków

2. Ważna wiadomość prosto z Ministerstwa Zdrowia. Wielu Polaków będzie zaskoczonych

Lekarze wyjaśniają powody takiej sytuacji

Dlaczego herbata sprawia, że nowotwór występuje częściej? Chociaż nie ma ostatecznych wyników przeprowadzonych badań, to została wysnuta hipoteza, iż ciągłe oraz regularne picie napojów o wysokiej temperaturze powoduje przewlekły stan zapalny. To właśnie on natomiast odpowiedzialny jest za pojawieniem się wielu raków, a nowotwór przełyku nie wydaje się w tym przypadku wyjątkiem. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stoch i Kubacki zabrali żony na wspólny wypad. Wiemy, co robili - piękne widoki i świetna zabawa (FOTO)
  2. Jest najlepszy. Nie ma prostszego sernika
  3. Koszmar, wiemy, którzy konkretnie emeryci mają stracić część pieniędzy. Wypłynęły szczegóły dotyczące tzw. czternastki
  4. Niewiarygodne. Wyciekło nieznane zdjęcie Agaty Dudy z młodości, jedna rzecz odbiera mowę
  5. Dołująca tragedia, 2-latka zabiła własną mamę. Umarła na jej oczach, ojciec był bezradny
  6. Zmarł kandydat na prezydenta. Tragiczną wiadomość przekazała rodzina

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News