Gdyby nie zdjęcia, nikt by nie uwierzył. Zatrważające, co kobieta robiła podczas operacji na otwartym mózgu

Gdyby nie zdjęcia, nikt by nie uwierzył. Zatrważające, co kobieta robiła podczas operacji na otwartym mózgu Źródło: .

Nowotwór zdiagnozowano u kobiety kilka lat temu, jednak żadne leczenie nie przyniosło oczekiwanych skutków. W końcu podjęto ostateczną decyzję o operacji. To, co kobieta robiła podczas zabiegu, jest niewiarygodne.

Nowotwór zaatakował mózg kobiety kilka lat temu, żadne leczenie nie przynosiło spodziewanych rezultatów. W końcu lekarze podjęli decyzję o operacji. To, co kobieta rozbiła podczas zabiegu na otwartym mózgu, przyprawia o ciarki. Gdyby nie zdjęcia, które obiegły internet, nikt by w to nie uwierzył.

Nowotwór zdiagnozowano w mózgu kobiety

Dagmar Turner dowiedziała się, że ma guza mózgu w 2013 roku. Skrzypaczka zemdlała w czasie koncertu i została zabrana do szpitala na badania. Lekarze nie mieli dla niej dobrych wiadomości, w jej głowie wykryto nowotwór. 53-latka została poddana różnym formom leczenia, jednak żadne z nich nie dało spodziewanych rezultatów. W końcu zapadła decyzja o operacyjnym usunięciu guza, który rozwinął się czaszce kobiety.

Z pewnością nie była to jednak zwykła operacja. Zdjęcia z londyńskiego szpitala, które obiegły internet, przyprawiają o ciarki. To niewiarygodne, co pacjentka robiła w czasie, gdy lekarze manewrowali skalpelami tuż przy jej mózgu.

Nowotwór musiał zostać usunięty operacyjnie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Guz rozwinął się u kobiety w prawym płacie czołowym, bardzo blisko części mózgu, która odpowiedzialna jest za poruszanie lewą ręką. Skrzypaczka została poproszona przez lekarzy, by w trakcie zabiegu grała na skrzypcach. Najpierw uśpionej pacjentce otworzono czaszkę, a później wybudzono ze śpiączki i resztę operacji przeprowadzono w znieczuleniu miejscowym. Podczas gdy lekarze usuwali guza, kobieta grała na instrumencie, a jej ruchy pomagały specjalistom uniknąć przypadkowego uszkodzenia delikatnego mózgu.

Dzisiaj grzeje: 1. Kuchenne rewolucje w obliczu tragicznej śmierci, potem następne ciosy. Magda Gessler nie mogła powstrzymać łez
2. 11-latka urodziła dziecko. Po dwóch dniach na jaw wyszły kolejne, bulwersujące informacje

Wybudzanie pacjentów podczas operacji na mózgu to znana praktyka, jednak pierwszy raz poproszono operowanego, by grał na instrumencie. Prof. Keyoumars Ashkan, neurochirurg ze szpitala King's College w Londynie, gdzie przeprowadzono zabieg wytłumaczył, że zwykle w takich przypadkach stosuje się różnego rodzaju testy językowe, by móc na bieżąco kontrolować aktywność mózgu.


YouTube / Guardian News

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przewlekłe zapalenie trzustki. Objawy i sposoby leczenia
  2. Wielki pech Kamila Stocha. Był o włos od wygranej w kwalifikacjach
  3. Paweł Królikowski zrezygnował. Dziennikarze dotarli do smutnych szczegółów
  4. Zacznie się już za kilka godzin, będzie niebezpiecznie. Specjaliści ostrzegają, niszczycielska siła cyklonu uderzy w Polskę
  5. Spożywała obiad z przyszłym zięciem. Niedługo potem odkryła zdjęcie, które jej córka musiała koniecznie zobaczyć przed ślubem
  6. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce

źródło: Fakt 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News