Media milczały o jego walce z nowotworem. Nie żyje polski piłkarz, miał tylko 24 lata

Media milczały o jego walce z nowotworem. Nie żyje polski piłkarz, miał tylko 24 lata Źródło: pikio.pl

Nowotwór okazał się śmiertelny dla 24-letniego, polskiego piłkarza. O jego chorobie mało kto informował, ale jego koledzy z zespołu wspierali go cały czas. Niestety, nie udało mu się wygrać tej przerażającej walki z ciężka chorobą.

Nowotwór pokonał polskiego sportowca. Choć walczył o życie z całych sił i starał się o powrót na boisko, to choroba okazała się zbyt silna i nieprzewidywalna. Dziś w nocy odszedł od nas polski piłkarz, któremu nie udało się zrealizować marzeń o powrocie do gry. 

Nowotwór zdiagnozowany u zawodnika wywrócił jego życie do góry nogami

Damian Drewnowski zmarł dzisiejszej nocy, miał tylko 24 lata - 19 września skończyłby 25 lat. Zawodnik przygotowywał się do futsalowego sezonu w 1 lidze z zespołem GI Malepszy Futsal Leszno oraz studiował w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w mieście swojego klubu. W trakcie przygotowań do sezonu usłyszał straszliwą diagnozę od lekarzy. Od tego momentu jego życie odwróciło się do góry nogami.

24-latek bardzo chciał wrócić na boisko i w trakcie leczenia deklarował powrót do gry. Wspierali go w tym gracze jego zespołu, którzy nosili koszulki z małym numerkiem "21", który miał symbolizować to, że Damian jest z nimi cały czas na boisku. Ponadto organizowano zbiórki i wydarzenia charytatywne, aby sfinansować trudne i niezwykle kosztowne leczenie piłkarza. Niestety, mimo wszelkich starań, nie udało się uratować życia zawodnika. 

Klub wykonuje piękny gest w celu upamiętnienia zawodnika

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

O śmierci piłkarza poinformował klub KS Futsal Leszno na swoim oficjalnym Twitterze. Całe środowisko futsalowe łączy się w żałobie. Klub, aby upamiętnić swojego tragicznie zmarłego piłkarza, postanowił zastrzec jego numer na koszulce. Już nikt nie zagra w futsalowym zespole z Leszna z numerem 21, na znak pamięci o zmarłym.

Kondolencje przesyłają także byłe kluby piłkarza. Damian Drewnowski w swojej karierze miał okazję grać w zespołach takich jak Pogoń Góra, Jaroty Jarocin, Sparta Miejska Górka, Polonia 1912 Leszno, Piast Kobylin i Piast Poniec. Piłkarz swoją futsalową karierę rozpoczynał w Miedzi Legnica i Chrobrym Głogów.

Źródło: Twitter/KsFutsalLeszno

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Syn Beaty Szydło został przeniesiony do innej parafii. Szokujące doniesienia o księdzu
  2. Piotr Żyła po wielu miesiącach przerywa milczenie. Wrzucił do sieci zdjęcie, które rozgrzało fanów
  3. Smutne doniesienia o polskich sześcioraczkach. Jedno podpięte do respiratora, z dwójką kolejnych też nie jest najlepiej
  4. Pilny alarm polskiej policji w Polsacie. Nie żyje 9 osób, 129 rannych

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News