Rzadki objaw raka, który pojawia się na dłoniach. Jeśli zauważysz takie zmiany, natychmiast zgłoś się do lekarza

Rzadki objaw raka, który pojawia się na dłoniach. Jeśli zauważysz takie zmiany, natychmiast zgłoś się do lekarza Źródło: instagram/oliveandjune/

Nowotwór potrafi objawiać się na różne, często zupełnie niepozorne, sposoby. Gdy jednak zaniepokoją Cię dłonie, lepiej od razu udaj się do specjalisty. To może być rzadki objaw poważnej choroby.

Nowotwór zaatakował kobietę, która wybrała się do dermatologa. Głównym powodem jej wizyty u lekarza były bolesne zmiany, które zauważyła na dłoniach. Na kaszel, który pojawił się w tym samym czasie, nie zwróciła nawet większej uwagi. W krótkim czasie schudła też 5 kilogramów. Tak naprawdę dopiero swędzenie dłoni skłoniło ją do skonsultowania swojego stanu zdrowia ze specjalistą. Słowa, które usłyszała w gabinecie, były zatrważające.

Nie spodziewała się, że za wszystkim stoi nowotwór

Po wnikliwych badaniach okazało się, że kobieta cierpi na zespół paraneoplastyczny - Acanthosis palmaris. Głównym objawem tej choroby jest nadmierne rogowacenie skóry dłoni, któremu towarzyszy pieczenie i swędzenie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zespół paraneoplastyczny jest również jednym z symptomów pojawienia się w organizmie zmian nowotworowych. Objawy skórne mogą świadczyć nie tylko o nowotworach skóry, bo nie mają związku z ich lokalizacją. Bardzo często są mogą oznaczać obecność nowotworu układu oddechowego, przewodu pokarmowego, piersi lub jajnika. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pan młody dla żartu powiedział przy ołtarzu „nie”. Nie mógł przewidzieć, do czego doprowadzą jego słowa

2.Okazało się, że gwiazda hitowego show TVN była prostytutką. Ujawniono nawet jej cennik, zwala z nóg

73-latka została natychmiast skierowana na badania

Kiedy pacjentka została poddana badaniom pod kątem stwierdzenia zmian nowotworowych, usłyszała najgorszą z możliwych diagnoz - był to rak płuc. Od razu skierowano ją na oddział onkologiczny, gdzie rozpoczęła chemioterapię. Zespół paraneoplastyczny jest niestety chorobą nieuleczalną. Tylko kiedy chemioterapia działa i leczenie nowotworu okazuje się skuteczne, zmiany występujące na dłoniach zanikają. Konieczna jest jednak szybka reakcja i wizyta u specjalisty, by jak najwcześniej podjąć leczenie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. 14-latka została zgwałcona i zaszła w ciążę. Ale najgorsze wyszło na jaw dopiero po urodzeniu dziecka
  2. Lekarze pilnie ostrzegają przed mandarynkami. Nie jedzcie ich dopóki nie zrobicie jednej ważnej rzeczy
  3. Na każdym zdjęciu oczko ich malutkiej córki dziwnie błyszczało. Zabrała ją do lekarza, a ten zrozumiał, że ma niewiele czasu
  4. Przed laty matka Kaczyńskich ujawniła własną tajemnicę. Powiedziała też, dlaczego Jarosław jest kawalerem
  5. Premier zapowiedział WALKĘ o polskich emerytów. Odniósł się NIE TYLKO do 13. i 14. emerytury


Źródło: wp

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News