Niewyobrażalny żal. Dzieci uwielbiały jego kultowe bajki, nie żyje wielki artysta

Niewyobrażalny żal. Dzieci uwielbiały jego kultowe bajki, nie żyje wielki artysta Źródło: .

Nowotwór odebrał światu kolejnego wielkiego artystę. Bajki tego człowieka uznawane były za kultowe, a postacie, które udało mu się stworzyć uwielbiały dzieci. Niewyobrażalny żal po śmierci wybitnego twórcy.

Nowotwór odebrał nam kolejnego wielkiego twórcę. Nie żyje artysta, który wykreował kultowe i uwielbiane przez dzieci na całym świecie bajki. Fani jego twórczości pogrążyli się w niewyobrażalnym smutku.

Nowotwór zabrał kolejnego artystę 

Nowotwór jeszcze w tym tygodniu spowodował śmierć słynnego aktorka Petera Fondy. Teraz zabiera z tego świata kolejnego wybitnego artystę. Nie żyje Richard Williams, twórca kultowych animacji. Najbardziej znany jest z pracy przy filmie "Kto wrobił królika Rogera?".

Artysta zmarł na raka w swoim domu w Bristolu, w Anglii, w wieku 86 lat. Całe swoje życie poświęcił animacji i tworzył do końca swoich dni. Informację o jego śmierci podała córka gwiazdy, Natasha Sutton Williams.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Osiągnięcia twórcy

Richard Williams zaczął animować w wieku 5 lat. Zawsze fascynowała go ta forma artystycznej ekspresji. Jego talent został doceniony w filmowym świecie. Pierwszego Oscara dostał w 1972 roku za swoją animację "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa. Później posypały się kolejne prestiżowe nagrody. 

Dzięki filmowi "Kto wrobił królika Rogera" otrzymał aż dwie statuetki. Za najlepsze efekty wizualne, a także za specjalne osiągnięcia (Special Achievement Award ). Jego największym dziełem według krytyków jest film "Złodziej z Bagdadu", nad którym zaczął pracę w 1964 roku. Film wszedł na ekrany w 1993 roku w wyniku kłopotów finansowych związanych z produkcją. 

Dzisiaj grzeje: 1.Krzysztof Jackowski zaniepokojony popularnym produktem ze sklepu. "To nie jedzenie, to mina przeciwpiechotna"
2. Płaca minimalna nie pasuje związkom. Jest apel do rządu

Miliony dzieci na całym świecie wychowywały się na kultowych bajkach Richarda Williamsa. Jego wkład w rozwój animacji jest nieoceniony. Artystyczny świat okrył się żałobą po jego śmierci, a fani wspominają ulubione pozycje z jego twórczości.

Źródło: Wikipedia/Boungawa CC BY-SA

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najbardziej TOKSYCZNE połączenia znaków zodiaku! Te pary NIGDY nie będą ze sobą szczęśliwe
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Ksiądz prawie zemdlał ze wstydu
  3. Nastolatek zbierał warzywa, niestety nie zauważył zagrożenia. Nagła śmierć w polskiej miejscowości
  4. Żona Wiśniewskiego przestała ukrywać prawdę o mężu. Dzisiaj na wizji DDTVN wbiła ogromną szpilę w gwiazdora
  5. Gdy weszli do jej domu, nie mogli uwierzyć własnym oczom. Odebrali jej 113 psów, ale to nie koniec kłopotów kobiety

Źródło: TVN 24

 

Następny artykuł