Ojciec premiera walczy z nowotworem. Siostra Morawieckiego zdecydowała się na odważne wyznanie

Ojciec premiera walczy z nowotworem. Siostra Morawieckiego zdecydowała się na odważne wyznanie Źródło: .

Nowotwór nie powstrzyma Kornela Morawieckiego przed udziałem w wyborach - a przynajmniej taką nadzieję żywi jego córka, Marta Morawiecka, która w rozmowie z mediami mówi o obawach i nadziejach, jakie wiąże z chorobą ojca.

Nowotwór odmienił życie Kornela Morawieckiego. Marszałek miał szczęście i odpowiednio wcześnie dowiedział się o straszliwej chorobie, dzięki czemu miał okazję przejść potrzebne operacje oraz chemioterapię. Teraz walczy o powrót do polityki w wielkim stylu. Sam przyznaje, że do walki z chorobą motywują go dwie rzeczy: rodzina i polityka. Wzruszająca wypowiedź siostry świadczy o tym, że rodzina stoi za nim murem.

Nowotwór zbliża do siebie rodzinę Morawieckich i stawia przed nimi nowe wyzwania

Marta Morawiecka zazwyczaj stroni od publicznych wystąpień. Jednak choroba ojca poruszyła ją na tyle, że wypowiedziała się w rozmowie z "Super Expressem" na temat nadziei, jakie wiąże z rychłym powrotem ojca do zdrowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Marta Morawiecka jest świadoma tego, jak istotną rolę Kornel Morawiecki odgrywa w życiu publicznym. Już za czasów PRL był działaczem opozycji antykomunistycznej. Jest założycielem oraz przewodniczącym Solidarności Walczącej. W obecnej kadencji Sejmu został wyznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę do pełnienia obowiązków marszałka seniora. Od zeszłego roku pełni też funkcję przewodniczącego Rady do Spraw Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych.

Nowotwór jak zwykle przyszedł niespodziewanie. Kornel Morawiecki skarżył się na ból brzucha i na szczęście zdecydował z problemem udać się do lekarza. Po wykonaniu kilku najważniejszych badań okazało się, że cierpi na raka trzustki. Został natychmiastowo przetransportowany do szpitala MSWiA w Warszawie, gdzie przeszedł odpowiednie operacje oraz chemioterapię. Mimo ciężkiej choroby nie rezygnuje z obowiązków zawodowych.

Wzruszające słowa córki

Marta Morawiecka odnosi się do wkładu, jaki jej ojciec wniósł zarówno w historię polskiej opozycji antykomunistycznej, jak i współczesnej polityki, gdy mówi o tym, że liczy na to, że jej ojciec pomimo choroby nie podda się i dalej będzie kształtował historię polskiej polityki.

Dzisiaj grzeje: 1. Agnieszka Woźniak-Starak chciała zajść w ciąże z Piotrem?! Jej słowa łamią serce
2. Był gwiazdą seriali emitowanych na TVP i Polsacie. Aktor przegrał walkę ze śmiertelną chorobą

- Dla mojego taty nasza ojczyzna jest całym życiem, życzę mu, żeby mógł w dalszym ciągu przydawać się Polsce. I bardzo chcę, żeby się Polsce jeszcze przydał. Trzymam kciuki za tatę, wspieram go, kibicuję - powiedziała w rozmowie z "Super Expressem" córka marszałka seniora. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za przeprowadzkę do Włoch dają nawet 110 tys. złotych. Jest jeden haczyk
  2. Żona przyłapała męża na zdradzie, wpadła w SZAŁ. Udostępniła wideo, przez które stracił pracę
  3. Chciał się oświadczyć swojej dziewczynie. Przeczytał sms-y w jej telefonie i kilka godzin później już nie żył
  4. Filip Chajzer przesadził w Dzień Dobry TVN? Fani oburzeni, "Za taki żart można stracić pracę"
  5. PiS chce wprowadzić wielkie zmiany w emeryturach. Wiadomo, kto dostanie więcej pieniędzy

źródło: Super Express

Następny artykuł