Pije go niemal każdy Polak, a bezpieczna dawka nie istnieje! Powoduje zabójczy nowotwór

Pije go niemal każdy Polak, a bezpieczna dawka nie istnieje! Powoduje zabójczy nowotwór Źródło: Pixabay / Free-Photos

Nowotwór może być skutkiem nadmiernego spożywania tej popularnej substancji. Do tej pory naukowcy twierdzili, że istnieje bezpieczna dawka dzienna, jednak najnowsze badania wskazują, że było to błędne założenie.

Nowotwór zagraża każdemu, kto spożywa tę substancję. Po najnowszych badaniach, naukowcy przyznali, że nie istnieje jej bezpieczna dawka dla organizmu ludzkiego. Kancerogenna substancja może powodować m.in. zmiany nowotworowe w obrębie jamy ustnej, przełyku, gardła czy wątroby.

Nowotwór może być skutkiem spożywania tej substancji

Naukowcy z National Health and Medical Research Council przyznali, że nie istnieje bezpieczna dawka alkoholu dla ludzkiego organizmu. To pierwsze takie wyznanie od 10 lat. Do tej pory stosowano zasadę, że wypicie dwóch lampek wina lub jednego piwa dziennie nie jest szkodliwe dla zdrowia. Nie potwierdzają tego jednak najnowsze badania.

Badania przeprowadzone przez naukowców z NHMRC wskazały na silny związek alkoholu z występowaniem choroby nowotworowej.

- Nie mogę powiedzieć, ile należy pić, ponieważ im więcej alkoholu zdecydujesz się wypić, tym bardziej narażony jesteś na choroby nowotworowe - powiedziała australijska badaczka, Anne Kelso.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Specjaliści podkreślają również, jak ważna jest abstynencja kobiet w czasie ciąży. Alkohol może poważnie uszkodzić w pełni nierozwinięty organizm dziecka.

- Alkohol spożywany przez ciężarną lub karmiącą kobietę jest szczególnie niebezpieczny dla dziecka – przestrzega prof. Conigrave z Uniwersytetu w Sydney.

Szacuje się, że prawie 4 procent wszystkich zachorowań na nowotwór ma związek ze spożywaniem alkoholu

Te same restrykcyjne zasady dotyczą młodzieży i to nie tylko z powodu uzależnienia, które powoduje alkohol. Naukowcy podkreślają, że mózg rozwija się w okresie dorastania, a spożywanie tej substancji w wieku nastoletnim może poważnie wpłynąć na proces kształtowania się narządu.

- Ponieważ mózg rozwija się do 25. r. ż., najrozsądniej jest do tego czasu zachować abstynencję – dodał prof. Conigrave.

Dzisiaj grzeje: 1. Agnieszka Chylińska ma sławnego brata. Nie uwierzycie jak wygląda, są tacy sami
2. Pilny alarm w całym powiecie, chłopiec nie żyje! Trwają poszukiwania zabójcy

Aktualnie naukowcy zalecają, by zupełnie zaprzestać picia alkoholu. Według szacunków od 2-4 procent wszystkich przypadków nowotworów ma pośredni lub bezpośredni związek ze spożywaniem tej popularnej substancji, szczególnie w przypadku zachorowań w obrębie jamy ustnej, gardła, przełyku i wątroby.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Różal potroił stawkę za znalezienie zwyrodnialca, który w potworny sposób skatował psa
  2. Niektóre emerytki zyskają podwójnie. Nie tylko wyższą emeryturę, ale i odszkodowanie
  3. Bardzo smutne informacje o Andrzeju Grabowskim. Współczujemy
  4. Kiedyś nazywano ją najbrzydszą kobietą świata. Internauci oniemieli słysząc czym się dzisiaj zajmuje
  5. Przepis na kotlet schabowy Magdy Gessler rozsadza podniebienie rozkoszą! A przecież jej sztuczka jest bardzo prosta, każdy może ją zrobić

źródło: ABC Zdrowie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News