Nagłe doniesienia. Nie żyje najbardziej wyjątkowy polski polityk, miał nowotwór

Nagłe doniesienia. Nie żyje najbardziej wyjątkowy polski polityk, miał nowotwór Źródło: pikio.pl

Nowotwór po kilku miesiącach walki doprowadził do śmierci znanego i wyjątkowego, polskiego polityka. Swoją funkcję dzierżył przez lata, jest pod tym względem absolutnym rekordzistą.

Kolejna znana osoba pokonana przez nowotwór. Media obiegły dziś wyjątkowo smutne wieści. Zmarł wyjątkowy, polski polityk. Z chorobą zmagał się od lat, w czym wspierali go bliscy i jego sympatycy. Niestety poinformowano, że wczoraj odszedł z tego świata.

Wyjątkowy, polski polityk zmarł na nowotwór

Wójt gminy Jarosław, Roman Kałamarz, był prawdziwym rekordzistą. Żaden polski polityk nie dzierżył funkcji wójta przez tak długi czas, jak on. Stanowisko objął w 1990 roku i od tego momentu był nieustannie wybierany przez mieszkańców w wyborach samorządowych. Jak się okazuje, od kilku miesięcy walczył z chorobą nowotworową, która niestety ostatecznie odebrała mu życie.

Gdy obejmował po raz pierwszy stanowisko wójta, miał już doświadczenie jako naczelnik gminy. Znajomość struktur samorządu pozwoliła mu na niezwykle efektywną pracę, która zaskarbiła sobie przychylność mieszkańców.

- Zastał gminę drewnianą, a zostawił murowaną - wspominają go mieszkańcy.

Miał ogromny wpływ na rozwój obszaru w którym zarządzał. W szczególności skorzystały dzieci

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Za rządów Romana Kałamarza gmina zwiększyła ludność w ciągu 29 lat z 11 tysięcy do 13,2. Ponadto udało mu się zapewnić wszystkim mieszkańcom połączenie z kanalizacją. Jednak najbardziej skorzystały na tym szkoły, każda z nich została zmodernizowana, oraz posiada halę sportowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Żona słyszała straszliwe krzyki z garażu. Prawie zemdlała, gdy odkryła największy sekret męża
2. Ksiądz zabił policjanta. Przekazano bolesne szczegóły

Roman Kałamarz zmarł 15 grudnia w wieku 68 lat, ale dopiero dzisiaj trafiły do mediów informacje o jego śmierci. Mieszkańcy są głęboko zasmuceni. W mediach społecznościowych w dziale komentarzy wspominają go jako osobę, która miała ogromny wkład w rozwój gminy. Nie można im się dziwić, w końcu żaden wójt oprócz niego nie utrzymywał swojego stanowiska przez 29 lat.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Smutne informacje. Katarzyna Dowbor nieuleczalnie chora
  2. 500 plus nie zdało egzaminu. Polacy nie będą już dostawać pieniędzy do rąk
  3. Małgorzata Rozenek w końcu pokazała zdjęcie brzuszka, fani jej gratulują. Niepokoi tylko jedna rzecz
  4. Wystarczą dwa goździki dziennie w diecie. Efekty są mocno zaskakujące
  5. Nastolatkę zgwałciło czterech kolegów z klasy. Kilkanaście miesięcy później jej matka dokonała makabrycznego odkrycia w łazience         

Źródło: TVP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News