Mało znany objaw nowotworu. Pojawia się głównie w nocy

Mało znany objaw nowotworu. Pojawia się głównie w nocy Źródło: unsplash.com/Gregory Pappas

Nowotwór ciężko wykryć głównie przez obawy, które łatwo pomylić z innymi chorobami. Warto jednak wiedzieć, na co szczególnie trzeba zwracać uwagę, bowiem wczesne wykrycie daje ogromne szanse na wyleczenie. Nawet w nocy trzeba obserwować swoje ciało.

Nowotwór może zaatakować niemal każdą część ciała, a w zależności od umiejscowienia daje inne objawy. Część z nich jest charakterystyczna, ale zdecydowaną większość można przypisać innym, mniej groźnym dolegliwościom. Ten mało znany objaw zazwyczaj nie zwraca niczyjej uwagi tym bardziej, że występuje tylko w nocy. Jeśli się go stwierdzi u siebie, należy skonsultować się z lekarzem.

Ten objaw może oznaczać nowotwór

Wiele osób ignoruje pierwsze symptomy poważnych chorób. Zazwyczaj bagatelizują reakcje swojego organizmu, zwalając winę na zwykłe przeziębienie czy przemęczenie. Tak jest z poceniem się podczas snu. Gdy po obudzeniu widzi się mokrą poduszkę, a czoło jest zroszone potem, wiele osób myśli, że zwyczajnie ma za wysoką temperaturę w sypialni. Prawda może być o wiele bardziej przerażająca. 

Obfite pocenie się podczas snu jest mało znanym objawem chłoniaka. Jeśli do tego zauważa się swędzenie po wzięciu gorącej kąpieli lub po spożyciu alkoholu należy natychmiast udać się do lekarza, bowiem może to oznaczać nowotwór we wczesnym stadium rozwoju. Kolejne objawy przemawiające za tą chorobą to przewlekłe bóle brzucha, podwyższona temperatura ciała, kaszel, duszności oraz nagły spadek wagi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nowotwór może dawać niepozorne objawy

Trzeba pamiętać, że nowotwór zazwyczaj daje niepozorne objawy. Należy na bieżąco obserwować swoje ciało i wszelkie zmiany, jakie w nim zachodzą. Uważne śledzenie organizmu jest kluczowe we wczesnym wykrywaniu nie tylko raka, ale też innych chorób. Zawsze warto zgłaszać wszystkie niepokojące symptomy lekarzowi, bowiem szybka diagnoza może uratować życie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polska aktorka wzięła ślub w tajemnicy! Piękność wyszła za 19 lat starszego milionera [ZDJĘCIA]
 
2. Był gwiazdą seriali emitowanych na TVP i Polsacie. Aktor przegrał walkę ze śmiertelną chorobą

Nie można jednak przedwcześnie panikować. Czasem to, co może wydawać się znakiem nowotworu może faktycznie sygnalizować prozaiczną dolegliwość. Zdarza się, że to, bierze się za objaw choroby jest tylko chwilowym zachwianiem gospodarki hormonalnej lub niedoborem jakiegoś mikroelementu. Niemniej jednak zawsze warto upewnić się i wykonać właściwe badania, które następnie zinterpretuje specjalista.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Poważne zmiany w kodeksie pracy. Będą dotyczyć także i Ciebie
  2. Ojciec usłyszał dziwny dźwięk z pokoju dziecka. Gdy wszedł do środka, zamurowało go. Wszystko nagrał
  3. Ofiara bogacza przerwała milczenie. "Byłam gwałcona nawet trzy razy dziennie"
  4. Kobieta pomyłkowo wysłała SMS na zły numer. Za nic nie mogła przewidzieć wydarzeń, które wydarzyły się chwilę później
  5. Lech Wałęsa zaatakowany w warszawskim hotelu. Interweniowała ochrona, doszło do pobicia
  6. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?

źródło: Interia

Następny artykuł