Przez lata nie używała kremów, teraz ostrzega innych. Zagrożenie jest prawdziwe

Przez lata nie używała kremów, teraz ostrzega innych. Zagrożenie jest prawdziwe Źródło: Mediadrumworld Robin Carby Media Drum East News

Nowotwór skóry to jedna z najgroźniejszych i najbardziej śmiertelnych chorób. Niestety, choć wiele mówi o konsekwencjach opalania, wiele osób lekceważy konieczność sięgania po kremy z filtrem. To zaniedbanie może mieć tragiczne konsekwencje. O ostrożność zaapelowała gwiazda, która niedawno zachorowała.

Stephanie Huff przez wiele lat wcielała się w rolę syreny. Przebranie pomagało jej w animowaniu licznych imprez, szczególnie tych przeznaczonych dla najmłodszych. Z racji roli, w którą się wciela, Amerykanka często przebywała na plażach Kalifornii, z której pochodzi. 46-latka, tak jak wiele innych osób, miała poczucie, że choroby jej nie dotyczą, dlatego bezrefleksyjnie lekceważyła konieczność używania filtrów przeciwsłonecznych. Wręcz przeciwnie - jako dwudziestolatka chętnie sięgała po olejki, które miały przyciągać promienie słoneczne i przyspieszyć pojawienie się upragnionej opalenizny. Niestety, konsekwencje takiego zachowania będą prześladować ją już do końca życia. Niedawno lekarze zdiagnozowali u niej nowotwór skóry.

Nowotwór skóry to niezwykle groźna choroba

Jako młodzi ludzie nie zawsze zdajemy sobie sprawę z konsekwencji swoich czynów. Okres letni sprzyja kąpielom słonecznym i wielogodzinnemu przebywaniu na słońcu, z czego chętnie korzystamy. Złotawy odcień skóry sprawia, że czujemy się zdrowsi i atrakcyjniejsi fizycznie. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że wylegiwanie się na leżaku może być preludium śmiertelnej choroby. Stephanie, tak jak większość osób, sięgnęła po okulary słoneczne i nakrycie głowy dopiero w momencie, w którym zaczęła zauważać pierwsze zmarszczki. Nadal jednak nie zdecydowała się na używanie kremu z filtrem. Uważała, że gdy dzieci zobaczą, jak smaruje się emulsją, stracą wiarę w to, że jest magiczną istotą.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Przed kilkoma miesiącami kobieta zaczęła zauważać, że na jej twarzy pojawiają się nawracające strupy i rany. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa nie mogła wybrać się do lekarza, a zmiany skórne wciąż się rozwijały. W czerwcu, po wykonaniu badań zdiagnozowano u niej nieczerniakowego raka podstawnokomórkowego. Szybko wdrożono odpowiednie leczenie, które ma pomóc w usunięciu komórek rakowych. W rozmowach z mediami przyznaje, że ma żal do samej siebie, że nie zachowywała zasad bezpieczeństwa. Profilaktyka mogła uchronić ją przed nowotworem, który oszpecił jej twarz. Na szczęście, Stephanie ma duże szanse na wyzdrowienie. Rak, na którego zachorowała, nie jest bowiem zmianą czerniakową.

Dzisiaj grzeje: 1. Polskie matki z dnia na dzień stracą tysiące złotych. Nie da się ich odzyskać

2. Nigdy nie jedz parówek z dodatkiem jednego składnika. Jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia

Niedawno Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat, w którym apeluje do Polaków w kwestii bezpieczeństwa w letnich miesiącach. Resort przypomina, że czerniak jest najgroźniejszym i najbardziej agresywnym z nowotworów skóry. Odpowiada za minimum 80% wszystkich zgonów spowodowanych rakiem powłok skórnych. Duża część zdiagnozowanych przypadków kończy się śmiercią pacjenta. Czerniak może być skutkiem zbyt długiej ekspozycji na słońce lub korzystania z solarium. Diagnostyka jest bardzo prosta i polega na obserwowaniu pieprzyków i znamion.

Nowotwór skóry

Źródło zdjęcia: Mediadrumworld Stephanie Huff Media Drum East News

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczna wiadomość z samego rana. Ulubieniec fanów przegrał z nowotworem, pozostawił trójkę małych dzieci i żonę
  2. Zamówienie Maryli Rodowicz rozłożyło panią z mięsnego na łopatki. Zadała tylko jedno pytanie
  3. Właśnie przyjęto nowe świadczenie. Od 2,4 tys. zł w górę
  4. Ostatnie słowa Ani Przybylskiej tuż przed śmiercią mogą przerazić. Trudno powstrzymać smutek
  5. Dramatyczne doniesienia o kultowym Arnie z 13 posterunku. Ma nawrót choroby, nie radzi sobie
  6. Syn Małgorzaty Rozenek nie miał mieć na imię Henryk, nie zgadniecie. Gwiazda w ostatniej chwili się rozmyśliła

Źródło: Parenting pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News