Wszyscy trzymali kciuki do samego końca. Niestety, nowotwór okazał się silniejszy

Wszyscy trzymali kciuki do samego końca. Niestety, nowotwór okazał się silniejszy Źródło: Prateek Gautam Unsplash.com

Nowotwór nie dawał za wygraną. Znana i ceniona lekarka pracująca na SOR odeszła. Wszyscy, którzy mieli okazje z nią współpracować lub byli przez nią leczeni nie mogą uwierzyć, że już nigdy jej nie spotkają. Wyjątkowo smutne wiadomości obiegły media, nowotwór jest bezpośrednią przyczyną jej zgonu.

Nowotwór był silnym przeciwnikiem, lecz lekarka nie zamierzała poddać się bez walki i nieustannie próbowała zwyciężyć wroga. Niestety pomimo usilnych prób oraz dwóch operacji, w których organizację włączyli się bliscy i znajomi, Dorota Jakus-Stoga zmarła. 

Nie poddawała się, ale nowotwór okazał się silniejszy

Nowotwór zaatakował jej mózg i niestety okazał się być złośliwy. Dorota Jakus-Stoga, nie dając za wygraną, walczyła o swoje życie do końca. Do mediów dotarły jednak informacje, iż ceniona i niezwykle lubiana lekarka tarnowskiego szpitala zmarła w nocy z 13 na 14 lipca 2020 roku w Szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. W lipcu zeszłego roku usłyszała, że ma raka - glejak wielopostaciowy IV stopnia. Sytuacja już wtedy była bardzo poważna, lecz kobieta nie traciła optymizmu i do końca wierzyła, że uda jej się wygrać wojnę, w której gra toczyła się o jej życie. Zgon stwierdzono wczoraj o godzinie 22:00. Trudno uwierzyć, że nie ma jej już pośród nas.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Lekarka przeszła dwie operacje

Nowotwór był złośliwy, do tego został odkryty w zaawansowanym stadium. Dorota Jakus-Stoga przeszła dwie operacje mające zagwarantować jej nieco więcej czasu na zebranie sił do dalszego leczenia. Jedna z nich odbyła się w Tarnowie 5 lipca ubiegłego roku, druga miała miejsce w Hanowerze i spore koszty związane z jej organizacją pokryte zostały ze zbiórki, w którą zaangażowali się mieszkańcy Tarnowa znający panią doktor z korytarzy tarnowskiego szpitala. Wielu z nich spotykało ją na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Dzisiaj grzeje: 1. Rodzina Jerzego Stuhra wystosowała pilny apel do wszystkich Polaków. Ciężko powstrzymać łzy

2. Pilna decyzja GIF. Wycofano aż 11 partii leków

Wszystko zmieniło się tak nagle

- Wydawało się, że jest szansa na przedłużenie jej życia, może nawet i na zwycięstwo, nawet myślała o powrocie do pracy, ale po dwóch, trzech miesiącach jej stan się zaczął się pogarszać, okazało się, że nowotwór ponownie zaatakował. W lutym przeszła kolejną operację [...], po której już niestety nie odzyskała sprawności, aby mogła myśleć o powrocie do normalnego życia, a tym bardziej do pracy. Od tygodni jej stan był już bardzo ciężki - mówi cytowana przez Radio RDN Wioletta Kowalewska, kierownik Oddziału Ratunkowego w Szpitalu św. Łukasza. Rodzinie składamy najszczersze kondolencje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Bohaterski czyn reprezentanta Polski. Rzucił się w ogień, by ratować człowieka
  2. Żałoba w polskiej miejscowości. Nie żyją znany kucharz i sołtys, policja otoczyła mężczyznę, chwilę później stało się najgorsze
  3. Dopiero po latach Natalia Kukulska wyznała, przez co przechodziła. Potrzebowała pomocy, ale milczała
  4. Nie mieści się w głowie. Bezbronne dzieci bawiły się na placu zabaw, nagle obcy mężczyzna zrobił karygodną rzecz
  5. Niebywałe, jak dziś wygląda grób Kory. Zmienił się nie do poznania, już nie ma kwiatów ani jej zdjęcia
  6. Mowa ciała i gesty mówią więcej niż słowa. Ekspert ujawnił, co naprawdę czuła Agata Duda podczas wystąpienia, aż ciężko uwierzyć

Źródło: Radio RDN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News