Dramat polskich pacjentów. Zostali potraktowani w najgorszy możliwy sposób, przepadła nawet nadzieja

Dramat polskich pacjentów. Zostali potraktowani w najgorszy możliwy sposób, przepadła nawet nadzieja Źródło: unsplash / Daan Stevens

Nowotwór to jedna z najczęstszych przyczyn zgonu. Teraz wyleczenie tych wyjątkowo dotkliwych przypadłości będzie jeszcze trudniejsze. Wszystko za sprawą budzącej wiele emocji decyzji. Przez nią śmiertelność przy chorobach onkologicznych może znacząco wzrosnąć.

Nowotwór to straszna diagnoza. Osoby, które ją usłyszą przechodzą niezwykle trudne chwile. Wyniszczająca choroba nierzadko miewa bardzo ciężki przebieg, a jej leczenie może sprawiać ogromny ból. Teraz może być jeszcze gorzej. Mimo iż nowotwór jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce podjęto decyzję, która dla wielu może być wyrokiem.

Skandaliczna decyzja odbiera wszelką nadzieję

Nowotwór może przyjmować najróżniejsze formy. Choroby z tej grupy polegają na niekontrolowanym przez organizm dzieleniu się komórek. Wszystkiemu winna jest mutacja genów. Zdarza się, że nowotwór jest złośliwy, ma to miejsce wówczas kiedy dochodzi do kilku mutacji. To jest przyczyną długiego rozwoju choroby. Teraz leczenie onkologiczne może być jeszcze większą zmorą. Wszystko przez decyzję rządu, która odebrała nadzieje.

Nie ma co ukrywać, służba zdrowia w Polsce nie działa prawidłowo. Wiele szpitali jest zadłużonych na gigantyczne kwoty. Kolejki do specjalistów są ogromne, a czas oczekiwania na najzwyklejszą diagnozę może być liczony w miesiącach lub latach. Nie należy zapominać też o tym, że lekarze, którzy pracują czasami bez wytchnienia wiele godzin, są zwyczajnie przemęczeni. Wszystko przez brak odpowiednich funduszy.

Jednym z najgorszych problemów jest sytuacja, w której pojawia się nowotwór. Pacjenci umierają, ponieważ często oczekują na operację latami. Teraz może być jeszcze gorzej za sprawą decyzji rządu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nowotwór zbierze jeszcze większe żniwo 

W czwartek podjęto decyzję o dofinansowanie TVP gigantyczną suma 2 miliardów złotych. Wzbudziło to niemałe oburzenie opozycji, która od razu zwróciła uwagę, że w Polsce są ważniejsze rzeczy wymagające takiego wsparcia finansowego. Z ich strony padła w związku z tym propozycja aby dofinansować tą kwotą onkologię. Jest to całkiem logiczne podejście, biorąc pod uwagę, że nowotwory zabijają rocznie ok 100 tysięcy Polaków. 

Niestety dla osób chorych Prawo i Sprawiedliwość przegłosowało ustawę i 2 miliardy złotych trafia do TVP. W mediach społecznościowych zawrzało. Pojawiło się wiele wpisów polityków.

- To bardzo subtelna różnica: opozycja chce przeznaczyć dwa miliardy na onkologię, a PiS na nowotwór - dobitnie skomentował sprawę Donald Tusk na swoim Twitterze.

Dzisiaj grzeje: 1. Skorzystała z pół na pół, grając o 75 tys. zł. Każdy turysta odpowiedziałby bez wahania
2. TVP i Elżbieta Jaworowicz nie chcieli, by skandal wyszedł na jaw. Stało się, dobre imię ikony telewizji zrujnowane?

W całej sprawie dodatkowo oburzenie wywołało zachowanie posłanki PiS Joanny Lichockiej. Po przegłosowaniu dofinansowania TVP pokazała opozycji gest środkowego palca. Po tym, jak spotkało się to z falą krytyki posłanka wystosowała oświadczenie tłumaczące, że było to wyłącznie niefortunne drapanie się pod okiem. Nie zmienia to jednak samego faktu, że w sytuacji, gdy służba zdrowia jest w opłakanym stanie to ogromne pieniądze przeznaczane są na telewizję publiczną. Tak jakby rozrywka była ważniejsza od zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rewelacyjnie prosty sposób na gęsty i bardziej odżywczy rosół. Wszystko za sprawą jednego składnika, który z powodzeniem używasz do przetworów
  2. Widok grobu córki Eleni po latach przytłacza. Została zastrzelona 26 lat temu
  3. Pies bał się, że nigdy nikt go nie adoptuje. Gdy w końcu przyszła kolej na niego, jego reakcja doprowadziła wszystkich do łez
  4. Wygląda jak fotomontaż, ale nim nie jest. Niesamowite, jamnik zapłodnił pitbulla a ich szczeniaki są przecudowne
  5. Magda Gessler obraziła wszystkich Polaków? Brutalnie szczere słowa wywołały aferę jak nigdy dotąd

Źródło: PLANETA / NaTemat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News