Mało kto wiedział o tym, że Stanisław Tym cierpiał przez śmiertelną chorobę. "Miałem 3 procent szans na przeżycie"

Mało kto wiedział o tym, że Stanisław Tym cierpiał przez śmiertelną chorobę. "Miałem 3 procent szans na przeżycie" Źródło: Wikimedia Commons/Marcin Gierasimowicz

Nowotwór zabijał Stanisława Tyma. Jak sam przyznał, szanse na przeżycie były nikłe, ale mimo wszystko dał radę pokonać chorobę. Niemalże nikt nie miał do tej pory o tym pojęcia.

Nowotwór to straszna choroba, która złamała już niejedną, sławną osobę. Okazało się, że aktor znany z występów w wielu hitach Stanisława Barei, nie przyznawał się publicznie do swojej walki. Cierpiał przez raka, miał małe szanse na uratowanie.

Słynny aktor chorował na nowotwór

Aktor od dłuższego czas jest felietonistą, który pisał m.in. do Wprost, Rzeczpospolitej. Obecnie stale pisze felietony w tygodniku Polityka. W trakcie swojej działalności, Stanisław Tym rzadko zdradzał szczegóły ze swojego prywatnego życia. Choć niewątpliwie był znaną gwiazdą PRL, to niewiele osób wie, przez jakie trudne chwile przechodził.

Okazuje się, że aktor znany choćby z roli Ryszarda Ochódzkiego w Misiu Barei, musiał wspierać swoją żonę Annę w trudach choroby nowotworowej. Ponadto sam zachorował na nowotwór i jego szanse na przeżycie były według lekarzy naprawdę minimalne.

- Miałem trzy procent szans na przeżycie. Ale te trzy miałem. Wycięli mi żołądek i zrobili nowy z jelita cienkiego. Siedemnaście lat już z nim żyję - zdradził.

Stanisław Tym miał zaskakujące początki kariery

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okazało się, że Stanisław Tym pracował w młodości jako bramkarz w słynnym warszawskim klubie Stodoła. Wtedy jeden ze znajomych miał zaproponować mu zostanie aktorem. Ostatecznie jako młody chłopak zdał egzaminy i dostał się do szkoły aktorskiej. Po dwóch tygodniach nauki dziekan powiedział, że dalsza nauka nie ma sensu.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiany aktor "M jak Miłość" zmarł na raka trzustki. Wiadomość o jego śmierci zszokowała fanów
2. Grupa nastolatków wracała ze szkoły. Nie mieli żadnych szans, 13 z nich nie żyje, liczba ofiar rośnie

Na plan filmowy Stanisława Barei trafił ze względu na śmierć odtwórcy jednego z ról. Ostatecznie to Stanisław Tym zagrał w Rejsie postać kaowca. Ze słynnym reżyserem współpracował przez dłuższy czas, grał w słynnym Misiu, w filmie Poszukiwany Poszukiwana i Brunecie wieczorową porą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za mieszkanie w spadku sporo ZAPŁACISZ. O uldze możesz zapomnieć
  2. Pierwszy dzień kadencji Sejmu dobiega końca a już zrobiono zdjęcie, o którym będziemy mówić przez 4 lata
  3. Jerzy Rutkowski nie żyje. Przed śmiercią nocą wywoływał jedno imię
  4. Doniesienia są straszne, Kasia Figura przeżyła horror na żywo. Mąż miał bić ją po głowię, kopać i pluć na twarz
  5. Najbardziej zagadkowa tragedia w Polsce od lat. Mama i tata nie żyją, informacje o nagraniach przerażają 

Źródło: Pomponik

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News