Ból szyi lub kręgosłupa może być objawem zabójczego nowotworu. Nie wolno go lekceważyć

Ból szyi lub kręgosłupa może być objawem zabójczego nowotworu. Nie wolno go lekceważyć Źródło: Pixabay/Stockpixbb

Nowotwór z roku na rok zabija coraz więcej osób. Specjaliści biją na alarm i informują, że wczesne wykrycie raka pozwala często na całkowite jego wyleczenie. Nie wolno lekceważyć żadnych objawów, jakie wysyła nam nasz organizm. Ból okolic szyi lub kręgosłupa również może być oznaką poważnej choroby.

Co roku w Polsce na nowotwór umiera ponad 110 tys. osób. Mimo wielu kampanii społecznych, które mają na celu uświadomienie ludzi jak ważne są badania profilaktyczne, rak wciąż jest jedną z głównych przyczyn zgonów w Polsce. Ból okolic szyi lub kręgosłupa może również sugerować, że nasz organizm zmaga się z poważną chorobą. Nie należy zatem lekceważyć żadnych objawów. 

Nowotwór okolic szyi i głowy

Nigdy nie należy lekceważyć sygnałów, jakie wysyła nam nasz organizm. Bardzo często nie zwracamy uwagi na drobne dolegliwości i nie zgłaszamy się z nimi do lekarza. To ogromny błąd, który możemy przypłacić zdrowiem, a nawet życiem. Nowotwór regionu szyi i głowy często mylimy z przeciążeniem mięśni, naciągnięciem, przykurczem, albo zwykłym przeziębieniem.

Objawy nowotworu szyi i okolic głowy

Nowotwór okolic szyi i głowy może początkowo powodować dolegliwości, które na pozór wyglądają jak zwykłe przeziębienie, alergia lub zakażenie dróg oddechowych. Początkowo możemy zmagać się z bólem gardła, języka czy nieustającą chrypką. Ponadto chory może odczuwać trudności w przełykaniu, a także może pojawić się jednostronne krwawienie z nosa. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Objawy sugerują, że zmagamy się z typowym przeziębieniem, jednak są to sygnały, z którymi powinniśmy się natychmiast zgłosić do lekarza, jeżeli nie ustępują po 2-3 tygodniach. Dodatkowo nowotwory tego typu mogą powodować zaburzenia wzroku, smaku, węchu i słuchu. Jeżeli nie udamy się do specjalisty odpowiednio szybko, możemy zacząć odczuwać coraz silniejszy ból gardła oraz duszności, a także krwawienia z gardła i nosa. Dochodzi również cuchnący zapach z jamy ustnej. 

Dzisiaj grzeje: 1. Córka obawiała się, że ktoś znęca się nad jej matką. Zainstalowała ukrytą kamerę i przeżyła szok
2. Wielka miłość Foremniak nie żyje. Wspomnienia gwiazdy wróciły przez syna Darii Trafankowskiej, którą też zabrała nagła śmierć

Szybko zdiagnozowany nowotwór może być szansą na pełne wyleczenie. Warto zatem co najmniej raz na pół roku wybrać się na badania profilaktyczne, dzięki którym możemy wykryć raka we wczesnym stadium. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. W bankomacie znalazł małą FORTUNĘ. Jego zachowanie wywołuje podziw
  2. Matka weszła do sypialni córki i prawie zemdlała. Natychmiast zadzwoniła po policję
  3. Wiele razy gwałcił córkę, ma z nią 6 dzieci. "Najbardziej odrażająca zbrodnia, z jaką miałem do czynienia”
  4. Kościół czeka wielka rewolucja? Chodzi o zniesienie celibatu, papież Franciszek zadecyduje
  5. Była kochanka księcia Karola wyjawiła mało znane sekrety. Wiadomo, w jaki sposób ukrywała się przed księżną Dianą

źródło: Abc zdrowie, Gis

Następny artykuł