Nowotwór trzustki omal nie zabił gwiazdy polskiego kina. Dramatyczne doniesienia

Nowotwór trzustki omal nie zabił gwiazdy polskiego kina. Dramatyczne doniesienia Źródło: youtube/onet_news/

Nowotwór dopadł gwiazdora polskiego kina. Jak się okazuje, początkowa diagnoza była zupełnie inna, co omal nie doprowadziło do jego śmierci. Teraz zdecydował się opowiedzieć o koszmarze, przez jaki przeszedł.

Nowotwór trzustki nie tylko zawładnął jego życiem codziennym, ale również omal go nie pozbawił. Reżyser był o krok od śmierci, jednak zacięta walka i wsparcie bliskich pozwoliły mu wygrać z chorobą. Wcześniej niewiele mówił o swoim problemie, ale teraz, gdy znów jest pełen sił, opowiedział o dramacie.  

Zła diagnoza 

Janusz Kondratiuk ma obecnie 76 lat i bez wątpienia jest jednym z lepszych polskich reżyserów. Niektórzy nie mieli pojęcia, jak niewiele dzieliło go do utraty życia. Raka trzustki wykryto u niego w Sylwestra w roku 2017, jednak pierwsza postawiona przez lekarzy diagnoza, mówiła zupełnie co innego. Zdradza, że jego żona jako pierwsza zaczęła podejrzewać, że coś jest nie tak, po czym zdecydowała o natychmiastowej wizycie w szpitalu. Specjaliści przeprowadzili mu wówczas kilka badań i - jak wyznaje - za przyczynę uznali woreczek żółciowy. 

- Rozcięli mnie, żeby zajrzeć do wątroby, i wycięli mi woreczek żółciowy, ale żółtaczka nie ustępowała. Wtedy dopiero tomografia wykazała, że coś jest w przewodzie trzustkowym. Wstawili mi stent i wysłali do domu - opowiada. 

Okazuje się, że choć medycy zaczęli działać bardzo szybko, reżyser zmagał się z coraz gorszymi problemami. Zdradza, że niedługo po wszczepieniu protezy, konieczna była wymiana, a tuż po zabiegu aż dwukrotnie zachorował na sepsę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nowotwór trzustki omal nie pozbawił go życia. Żegnał się z dziećmi  

Kondratiuk wyznaje, że jego stan był na tyle poważny, że lekarze zawiadomili jego mieszkające za granicą dzieci, by mógł się z nimi pożegnać. Nie widziano dla niego żadnych szans. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niespodziewane słowa ws. śledztwa dot. ekshumacji Woźniak-Staraka. Wypowiedź inspektora obiega media

2. Legendarny piosenkarz choruje na ostrą białaczkę. Trafił do szpitala, wydał łamiące serce oświadczenie

- Za pierwszym razem mój stan był tak poważny, że lekarze nie dawali mi szans na przeżycie. Ponad tydzień znajdowałem się w stanie śpiączki farmakologicznej. Zawiadomiono dzieci, które mieszkają za granicą, żeby przyleciały pożegnać się ze mną. Cudem przeżyłem, ale schudłem o połowę - opowiadał na kartach swojej książki. 

Przez 10 miesięcy cierpienia nie wiedział, że choruje na raka trzustki, dopiero gdy jesienią postawiono mu odpowiednią diagnozę, podjęto się prawidłowego leczenia. Operacja i chemioterapia zadziałały poprawnie, dzięki czemu teraz reżyser może żyć spokojnie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek 
  2. Uwielbiany piosenkarz jest ciężko chory. Codziennie przyjmuje tonę leków, wygląda strasznie
  3. Znany polski aktor wywołał kontrowersje na pogrzebie Staraka. Uwaga! TVN wyemitowała materiał odkrywający prawdę o artyście
  4. Chciał tylko pojechać hulajnogą. Polsat poinformował o okropnej śmierci
  5. Znamy prawdziwy powód, dla którego Beata Tyszkiewicz odeszła z Tańca z Gwiazdami. Niewyobrażalnie smutny

Źródło: super express

Następny artykuł