Wielokrotny mistrz ze łzami w oczach ogłosił, że kończy karierę. U 36-latka zdiagnozowano nowotwór

Wielokrotny mistrz ze łzami w oczach ogłosił, że kończy karierę. U 36-latka zdiagnozowano nowotwór Źródło: youtube.com/Olympic

Nowotwór kończy karierę wielkiego mistrza. 36-latek, który wielokrotnie stawał na podium igrzysk olimpijskich, a także był liderem światowych rankingów ogłosił, że nie może dłużej występować na światowych kortach. Powodem wszystkiego jest choroba, która powoli uśmierca karierę legendy sportu.

Nowotwór okazał się za mocny, by go uleczyć. Wielokrotny vice mistrz olimpijski i reprezentant kraju, który stawał na podium turniejów olimpijskich zdecydował o zakończeniu swojej wieloletniej, sportowej kariery przepełnionej wielkimi sukcesami. Ogłoszenie wstrząsnęło fanami i miłośnikami jego talentu, którzy już nigdy nie zobaczą swojego ulubieńca w trakcie gry.

Nowotwór kończy karierę olimpijczyka. Smutna historia zasłużonego sportowca

Sportowcem, który zdecydował się na zakończenie sportowych zmagań jest Malezyjczyk Lee Chon Wei, który w trakcie turniejów olimpijskich w 2008, 2012 i 2016 stawał na drugim stopniu podium. Azjata, który był wielokrotnym uczestnikiem mistrzostw świata i jedną z najwybitniejszych rakiet badmintonowych w historii przyznał, że leczenie choroby nowotworowej, którego się podjął musi przekreślić jego wieloletnią karierę.

- To była trudna decyzja. Kocham przecież ten sport, który jest bardzo wymagający. Dziękuję wszystkim Malezyjczykom za ostatnie 19 lat - powiedział Lee Chong Wei w specjalnym oświadczeniu.

Decyzja mistrza o zakończeniu kariery wstrząsnęła Malezyjczykami, którzy co prawda w ciągu ostatnich tygodni dostawali doniesienia prasowe o chorobie mistrza, ale nie sądzili, że jego stan jest tak poważny i wierzyli w tryumf olimpijski zawodnika w trakcie olimpiady w Tokio, która odbędzie się w następnym roku.

Chciał się pożegnać w Tokio

Lee Chong Wei przyznał, że mistrzostwa w Tokio byłyby jego ostatnimi w karierze i on sam miał wielkie aspiracje, żeby w końcu odnieść sukces i zając pierwsze miejsce w turnieju. Niestety, ale jego wielkie, wieloletnie marzenie nie będzie spełnione. Fani pocieszają go i życzą powodzenia z nierówną walką z chorobą.

- Przykro mi, że nie udało mi się dotrzeć do kolejnych igrzysk w Tokio. Przykro mi, że nie powalczę o kolejne olimpijskie złoto. Próbowałem jednak wszystkiego i robiłem, co w mojej mocy - powiedział sportowiec.

fot.youtube.com/Stadium Astro 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia w życiu Braci Golców. Najbliższą osobę braci czeka ciężka operacja
  2. Na co zmarła Agnieszka Kotlarska? To była straszliwa choroba, Małgosia Kożuchowska pomogła osieroconym dzieciom aktorki
  3. Tak wygląda dom Justyny Żyły. Widok luksusowych wnętrz zwala z nóg
  4. Chylińska ukrywała to przed mediami. Największy rodzinny dramat gwiazdy
  5. Fatalne informacje dla Kurdej-Szatan. Gwiazdę czeka najgorsze
  6. Ogromny upał to pikuś przy tym, co czeka mieszkańców tych województw. IMGW podnosi pilny alarm przed zagrożeniem

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News