Dzieci się z niego śmiały, zapuszczał włosy dla chorych na raka. 8-latek jest prawdziwym bohaterem

Dzieci się z niego śmiały, zapuszczał włosy dla chorych na raka. 8-latek jest prawdziwym bohaterem Źródło: Archiwum prywatne

Nowotwór to bezlitosna i śmiertelnie niebezpieczna choroba, która coraz częściej dotyka najmłodszych. Pewien ośmiolatek, zdając sobie sprawę z wymiaru cierpienia swoich rówieśników, zrobił coś bardzo wzruszającego. Mimo że koledzy z klasy z niego drwili, zapuścił włosy, które przeznaczył na peruki dla pacjentów oddziału onkologicznego.

Nowotwór pozbawia chorych nie tylko zdrowia i sił do życia. Konsekwencją leczenia za pomocą chemioterapii jest także utrata włosów, co dla wielu osób stanowi ogromną tragedię. Firmy, które produkują peruki dla pacjentów onkologicznych, robią wszystko, by pomóc im w tym trudnym czasie. By je tworzyć, muszą jednak zyskać dawców. Ośmiolatek, usłyszawszy o cierpieniu swoich rówieśników, zdecydował się zapuścić włosy. Niestraszne były mu zaczepki kolegów. Zapuścił warkocze, które miały aż 38 cm długości i oddał je na rzecz fundacji. Po obcięciu obiecał, że to nie jedyny raz, kiedy się na to zdecyduje. Chłopiec wzbudza prawdziwy podziw.

Źródło: Onet.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News