Kornel Morawiecki szczerze o walce z nowotworem. "Przy życiu trzyma mnie polityka"

Kornel Morawiecki szczerze o walce z nowotworem. "Przy życiu trzyma mnie polityka" Źródło: YouTube/Polskie Radio

Nowotwór nie powstrzymuje go od wykonywania obowiązków. Ojciec premiera wciąż poświęca się pracy. Mimo złego stanu zdrowia, pojawił się ostatnio w Sejmie. W rozmowie z mediami opowiedział o tym, co motywuje go do walki z chorobą.

Nowotwór pojawia się w życiu niespodziewanie i momentalnie wywraca je do góry nogami. Przekonał się o tym Kornel Morawiecki, ojciec obecnego premiera, który w Sejmie pełni teraz rolę marszałka seniora. Założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej całe życie poświęcił polityce i nie zamierza poddawać się i teraz, gdy choroba odcisnęła na nim swoje piętno. 

Nowotwór trzustki pustoszy organizm 78-letniego polityka

- Gdybym za późno poddał się badaniu, to sytuacja byłaby tragiczna i żegnałbym się już z tym padołem. Może już byśmy nie rozmawiali - wyznał Kornel Morawiecki w szczerej rozmowie z "Super Expressem", w której zwierzył się ze swoich doświadczeń z ciężką chorobą.

Jego przypadłość jest niestety bardzo częsta - w Polsce na raka trzustki zapada rocznie 7 tysięcy osób.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podobno wszystko zaczęło się od dokuczliwego bólu brzucha, który doskwierał marszałkowi seniorowi. Ten od razu wybrał się na badania do szpitala wojskowego we Wrocławiu, gdzie poznał trudną prawdę. Został przetransportowany do szpitala MSWiA w Warszawie, gdzie przeszedł operację. Podobno trwała aż trzy godziny.

- Wystąpiły u mnie dziwne, niepokojące objawy i zgłosiłem się do szpitala. Wyszło, że mam żółtaczkę. Ale najgorsze było przede mną. Kiedy wykonano badanie tomografem komputerowym stwierdzono, że mam nowotwór trzustki - kontynuuje swoją opowieść marszałek senior.

Dzięki szybkiej reakcji, udało się zapobiec tragedii. Kornel Morawiecki mówi, że w jego przypadku przerzuty są na szczęście mało prawdopodobne. Mimo to ciężko bagatelizować równie poważną chorobę - chociaż, jak przyznaje sam marszałek, nie lubi pobytów w szpitalu i unika ich, jak tylko może. 

- Gdy tylko mogę, uciekam ze szpitala. Staram się dużo ruszać, to mi pomaga - opowiada Kornel Morawiecki.

Niestety operacja nie była jedyną konsekwencją nowotworu. Ojciec obecnego premiera musiał również przejść chemioterapią, która, jak wiadomo, potrafi wpłynąć na organizm w stopniu nie mniejszym, niż sama choroba.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarny piosenkarz choruje na ostrą białaczkę. Trafił do szpitala, wydał łamiące serce oświadczenie
2. Niespodziewane słowa ws. śledztwa dot. ekshumacji Woźniak-Staraka. Wypowiedź inspektora obiega media

- Po serii chemioterapii pojawiły się kolejne problemy zdrowotne. Mam kłopot z nerkami, odezwało się też serce. Ale nie poddaję się, nie mam tego w zwyczaju (…) Przy życiu trzyma mnie rodzina, no i polityka - podsumowuje Kornel Morawiecki.

Ze względu na zamiłowanie do pracy wrócił już do obowiązków marszałka seniora.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  2. Uwielbiany piosenkarz jest ciężko chory. Codziennie przyjmuje tonę leków, wygląda strasznie
  3. Znany polski aktor wywołał kontrowersje na pogrzebie Staraka. Uwaga! TVN wyemitowała materiał odkrywający prawdę o artyście
  4. Chciał tylko pojechać hulajnogą. Polsat poinformował o okropnej śmierci
  5. 102-letnia babcia nie mogła się pojawić na ślubie wnuczki. Panna młoda od razu postanowiła działać, jej pomysł wycisnął łzy z oczu rodziny

źródło: dorzeczy

Następny artykuł