Jeden z najbardziej kultowych polskich aktorów zniknął na lata. Milczał o strasznej chorobie nowotworowej

Jeden z najbardziej kultowych polskich aktorów zniknął na lata. Milczał o strasznej chorobie nowotworowej Źródło: facebook.com/Rodzina Zastępcza

Nowotwór okazał się być jak wyrok. Dla kultowego polskiego aktora, który w kilkanaście lat stał się wręcz ikoną polsatowskiego serialu, świat się załamał. Jednak nie poddał się, bo miał dla kogo żyć. O swojej tragedii nie rozmawiał z nikim.

Nowotwór, z którym walczył przez długi czas kultowy aktor polskich seriali, był dla niego trudną diagnozą. Przez pewien czas człowiek filmu nie angażował się w większe role - zarówno serialowe, jak i filmowe. Sympatycy kunsztu aktorskiego Tomasza Dedka byli mocno zaniepokojeni. Jak widać, słusznie.

Nowotwór zaatakował organizm aktora znanego m.in. z "Rodziny Zastępczej"

Tomasz Dedek, rozpoznawalny 61-letni aktor, zafundował sobie kilkuletnią przerwę od grania. Wszystko przez chorobę, dlatego z nieukrywaną radością na pewno będzie świętować swoje 62 urodziny 20 września wraz z rodziną. Wolał skupić się na sobie, swoich problemach i sprawach prywatnych, przez nowotwór musiał również zrezygnować z roli w teatrze Komedia. Jednak wiadomo już, że niedługo wróci na ekrany.

Kiedy u aktora wykryto raka i upewnił się w swojej diagnozie, poszedł na spotkanie z dyrektorem teatru i poprosił o zastępstwo w sztuce "Interes życia". To jedna z nielicznych osób, oprócz bliskiej rodziny, która wiedziała o nowotworze aktora.

- Powiedział nam o tym, gdy okazało się, że ma szansę wyzdrowieć - powiedziała jedna z koleżanek Tomasza Dedka dziennikarzom z "Życia na gorąco".

Dla aktora najważniejsza w życiu jest rodzina

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tomasz Dedek miał dla kogo walczyć z nowotworem. Ma kochającą żonę, a także trójkę dzieci - w tym jedno bardzo małe. Rodzina to dla niego priorytet i najważniejsza wartość w życiu.

- Jedyne, co tak naprawdę mamy to nasze dzieci. Musimy o nie dbać. Dbać o rodzinę - mówił aktor w jednym z wywiadów.

Dzisiaj grzeje: 1. Niespodziewane słowa ws. śledztwa dot. ekshumacji Woźniak-Staraka. Wypowiedź inspektora obiega media

2. Mama Anny Kalczyńskiej jest w rozpaczy. Nie żyje jej ukochany mąż i ojciec dziennikarki Dzień Dobry TVN

W tym roku Tomasz Dedek wróci na ekrany w filmie "Marcel" reżyserowanego przez Marcina Mikulskiego. Aktor ma również po 18 latach przerwy pojawić się w "M jak miłość". Wcześniej grał tam Roberta Kozielskiego, wspólnika Zduńskiego.

Tomasz Dedek najbardziej znany jest z roli Jędruli w serialu "Rodzina Zastępcza" emitowanym na Polsacie. Widzowie pamiętają go też z "Czasu honoru", "Prawa Agaty", "Na krawędzi" czy też "Belfra".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polacy w Szwecji okradają Polaków. Bezczelna metoda
  2. Urodziła dziecko dla dziecka. 45-letnia kobieta zaszła w ciąże i urodziła swoje wnuka
  3. Krystyna Pawłowicz w nocy nie była w stanie wsiąść do taksówki. Posłance pomogła policja
  4. Nagrano Kaczyńskiego z ukrycia. Widać na filmie jak traktuje się "szeregowego posła"
  5. 102-letnia babcia nie mogła się pojawić na ślubie wnuczki. Panna młoda od razu postanowiła działać, jej pomysł wycisnął łzy z oczu rodziny

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł