Lekarze alarmują, pierwsze objawy groźnego nowotworu można łatwo pomylić z niegroźną chorobą. Wzdęcia są jednymi z nich

Lekarze alarmują, pierwsze objawy groźnego nowotworu można łatwo pomylić z niegroźną chorobą. Wzdęcia są jednymi z nich Źródło: pixabay.com derneuemann

Nowotwór może zaatakować w najmniej spodziewanym momencie. Często niewinne objawy przypisujemy kompletnie innej chorobie. Przykładem są na przykład wzdęcia, które niekoniecznie muszą oznaczać, że zjedliśmy coś, co nam nie służy.

Nowotwór często nie jest wykrywany od razu. Zanim dojdzie do prawidłowej diagnozy, nierzadko pojawia się wiele objawów przypisywanych kompletnie innej chorobie. Warto zwrócić uwagę chociażby na wzdęcia.

Śmiertelny nowotwór może dać o sobie znać przez trzy objawy

Wzdęcia czy zaparcia nie są objawem, który skłania do natychmiastowej wizyty u lekarza. Wystarczy wziąć jeden z dziesiątek specyfików dostępnych na rynku bez recepty i problem z głowy. Często winę za nieprawidłowości związane z układem pokarmowym zrzucamy na złe odżywianie, stres, niewystarczającą ilość błonnika. Mało kto bierze pod uwagę ryzyko zachorowania na nowotwór jelita. Ważne jest, by jak najwcześniej wykryć tę często śmiertelną chorobę.

Przy raku jelita należy zwrócić uwagę na 3 niepokojące objawy. Pierwszym z nich są właśnie wzdęcia: jeśli nie przechodzą po wykluczeniu z diety produktów wzdymających i dań oraz produktów wysokoprzetworzonych, powinno nas to popchnąć do wybrania się do lekarza. Nowotwór jelita może też objawiać się przez zaparcia. Jeśli i w tym przypadku nie pomoże zmiana diety, należy udać się do specjalisty. Jednak najbardziej niepokojącym objawem jest zmiana koloru i konsystencji stolca.

Niedokrwistość również powinna dać nam do myślenia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeśli stolec wygląda "chudo", może to świadczyć o obecności polipów w jelicie. Kiedy zmienia kolor na czarny lub widać w nim domieszkę krwi - nie zastanawiajmy się nad przyczynami, tylko pędźmy do specjalisty. Może to świadczyć o krwawieniu wewnętrznym. Warto też zwrócić uwagę na wyniki krwi, a szczególnie na poziom żelaza i czerwonych krwinek.

Dzisiaj grzeje: 1. Wprowadzono drugi stopień zagrożenia. Obawy są bardzo realne, BPM wydało ostrzeżenie dla Polaków
2. Barbara Kurdej-Szatan jest załamana przez koronawirusa: „Niedługo artyści nie będą mieli za co żyć”

Niedokrwistość najczęściej objawia się zmęczeniem, bladością skóry, zawrotami głowy, a potwierdzić mogą to szczegółowe badania krwi. To właśnie anemia może być jednym z pozoru niewinnych objawów nowotworu jelit. Najczęściej pojawia się u kobiet, np. przez comiesięczne obfite krwawienia. Zadbajmy o zdrowie i badajmy się regularnie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czy koronawirusem można zarazić się od zwierząt domowych? Odpowiedzi udziela WHO
  2. Koniec sezonu skoków narciarskich. Zapadła oficjalna decyzja federacji
  3. Turystka niebawem miała wracać do domu. Gdy obcy znaleźli ją na plaży, aż zamarli
  4. Dostałeś taką wiadomość? Pod żadnym pozorem jej nie otwieraj, możesz być w niebezpieczeństwie
  5. Niewyobrażalny dramat gwiazdora TVN, lekarze postawili złą diagnozę. Na zawsze zapamięta okropne cierpienie
  6. Właśnie teraz kapusta pekińska jest na wagę złota. Powinno się ją jeść na potęgę

Źródło: Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News