To drugi najczęstszy nowotwór, który dotyka mężczyzn. Najczęstsze objawy i możliwości leczenia

To drugi najczęstszy nowotwór, który dotyka mężczyzn. Najczęstsze objawy i możliwości leczenia Źródło: Flickr/hang_in_there

Nowotwór należy do chorób, których pod żadnym pozorem nie należy lekceważyć, gdyż konsekwencje takiego zachowania mogą być tragiczne. Obawia się go bardzo wiele osób, zwłaszcza że słyszymy o nim w mediach. Jeden z jego rodzajów szczególnie często dotyka mężczyzn. Jakie są jego objawy i w jaki sposób możemy go leczyć?

Nowotwór to jeden z najstraszniejszych problemów dzisiejszego świata. Wszystko przez to, że wciąż nie ma na niego lekarstwa, które by było zawsze skuteczne, przez co wyniki umieralności są przerażająco wysokie. Wszyscy są równi w obliczu walki z rakiem, dlatego miliony ludzi obawiają się tej strasznej dolegliwości. Nie zanosi się na to, by miało się to zmienić w najbliższym czasie.

Choroba ma wiele odmian - niektóre są wyjątkowo groźne, inne nieco mniej, jednak coraz częściej słyszymy o zachorowaniach kończących się śmiercią. Jeden z rodzajów nowotworu szczególnie często dotyka mężczyzn, którzy bardzo się go obawiają. Warto zapoznać się z najczęstszymi objawami i możliwościami leczenia. Nowotwór nie oznacza bowiem zawsze pewnej śmierci, o czym od lat przekonują lekarze z całego świata.

Nowotwór przeraża ludzi na całym świecie

Najczęściej występującym u mężczyzn nowotworem jest rak płuc, który wywoływany jest paleniem papierosów oraz złą jakością powietrza w miastach. Co ważne, drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje rak prostaty, którego obawiają się miliony mężczyzn. Może on mieć katastrofalne konsekwencje dla każdego chorego, dlatego po rozpoznaniu powinno się natychmiast rozpocząć leczenie.

Jeden z urologów postanowił zwrócić uwagę na objawy, jakie towarzyszą rozpoznaniu strasznej choroby. Nie wolno się ich nigdy lekceważyć, co dodał od razu sam lekarz.

Nowotwór prostaty może mieć przerażające skutki

- Mogą być nimi np. bóle kostne, bóle w podbrzuszu oraz w okolicy krocza, nietrzymanie moczu, zaburzenia wzwodu. Dlatego im wcześniej nowotwór prostaty zostanie rozpoznany, tym większe są szanse na jego całkowite wyleczenie - mówi Łukasz Curyło, jeden z urologów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Laparoskopia jest obecnie najmniej inwazyjnym sposobem operowania. Rzadziej niż w przypadku operacji na otwartym organizmie występują po niej powikłania, a pacjent nie jest narażony na długi okres rekonwalescencji, dzięki czemu szybko wraca do sprawności. Laparoskopia polega na wprowadzeniu do organizmu pacjenta specjalnych urządzeń poprzez bardzo małe, ok. 10 mm nacięcie, wykonane na powłokach brzusznych, tuż poniżej pępka - dodaje specjalista.

  1. Znana polska posłanka w rok schudła aż 38kg! Zdębiejecie, jak zobaczycie TE zdjęcia! To nie mieści się w głowie
  2. Ujawniono wielką tajemnicę Jarosława Kaczyńskiego. Gdy się dowiecie, złapiecie się za głowę. To WSZYSTKO wyjaśnia!
  3. Trąby powietrzne znowu przejdą przez Polskę, ale to nie wszystko. Pilne ostrzeżenia RCB dla całego kraju
  4. Najbrzydsze paznokcie hybrydowe w 2019 roku? "Dzieło" tej kosmetyczki doprowadziło klientkę do łez rozpaczy
  5. Michał Szpak w końcu znalazł drugą połówkę. To intymne zdjęcie z partnerką ujawnia wszystko
  6. Księżna Kate powiedziała wszystko nt. czwartej ciąży. Reakcja Williama zwala z nóg

Źródło: Wprost

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu