Nie żyje uwielbiana wokalistka Roxette. Umierała w strasznych męczarniach

Nie żyje uwielbiana wokalistka Roxette. Umierała w strasznych męczarniach Źródło: .

Nowotwór, na który cierpiała znana wokalistka, od kilkunastu lat utrudniał jej życie. Artystka przeszła nawet poważną operację, której skutki okazały się dla niej opłakane. Znalazła jednak siłę, by nagrać płytę, a potem znów stało się najgorsze.

Nowotwór mózgu leczyła całe 17 lat, chemioterapia była jej codziennością, przeszła również poważną operację, która miała dać gwarancję powrotu na scenę. Fani są zdruzgotani tym, co przeżyła, teraz opłakują jej śmierć.

Nowotwór był jej przeciwnikiem przez 17 lat. Przegrała nierówną walkę

To trudny dzień dla fanów muzyki popowej i rockowej. Po długiej chorobie odeszła znana i kultowa szwedzka piosenkarka, kompozytorka, członkini zespołów Strul, Mamas Barn oraz hitowego Roxette - Marie Fredriksson. Kobieta od 17 lat walczyła z nowotworem mózgu. Wybitna artystka miała zaledwie 61 lat, a szczegóły jej śmierci są porażające.

W 2002 roku u Marie Fredriksson wykryto guza w tylnej części mózgu, przez co podjęła intensywne leczenie w Karolinska Hospital w Sztokholmie. Wszyscy mieli nadzieję, że miesiące chemioterapii sprawią, że będą mogli znów oglądać ją na scenie w najlepszej formie. Niestety, mimo natychmiastowej operacji, która była konieczna, kobieta doznała trwałego uszkodzenia mózgu. Straciła zdolność liczenia i czytania, a jej prawa strona ciała była sparaliżowana. Utraciła również częściowo wzrok w prawym oku.

Po rehabilitacji problemy szybko wróciły. Marie Fredriksson miała problemy, by śpiewać i chodzić

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wokalistka Roxette po długiej i intensywnej rehabilitacji zdołała nagrać płytę "The Change". Po dwóch latach od zabiegu miał to być znak, że wróciła do zdrowia i jest gotowa na sceniczne wyzwania. Jej kalendarz na nowo zapełnił się nowymi terminami, jednak radość nie trwała długo. Po kilku koncertach w RPA lekarze postawili sprawę jasno - Marie nie powinna się przemęczać i zalecili jej odwołanie całej zaplanowanej trasy koncertowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Ile żon miał Michał Wiśniewski? Tego nie wiedzą najstarsi górale. My wiemy [ZDJĘCIA]
2. Tragedia w polskim mieście, nikt nie przeżył. Do dramatu miało dojść na moście

Artystka już nigdy nie wróciła do dawnej sprawności. Powróciły problemy ze śpiewaniem, mówieniem, poruszaniem się. 10 grudnia 2019 media podały, że 61-letnia liderka Roxette nie żyje.

Fot. Wikimedia Commons/Colinvdbel

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz własne mieszkanie? Możesz stracić pieniądze, "już wiadomo, że urzędnicy nie zdążą"
  2. Nawet jak nie ogrzewasz mieszkania, to i tak będziesz płacił. Przepisy są nieubłagane
  3. Drożdżowe pierogi z oszałamiającym farszem meksykańskim są prawdziwym hitem. Rodzina codziennie będzie o nie prosić
  4. Niezwykła sałatka świąteczna ze śledziem zniknie z talerzy w kilka sekund. Prosta i pyszna, zawsze będziesz ją robić na ważne okazje
  5. Znaleziono mężczyznę odpowiedzialnego za tragedię w Ostrawie. Nigdy nie odpowie za swoją zbrodnię

Źródło: RMF24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News