Piechociński przekazał druzgocące informacje o strasznej chorobie. Codziennie uśmierca 33 Polaków

Piechociński przekazał druzgocące informacje o strasznej chorobie. Codziennie uśmierca 33 Polaków Źródło: youtube/onet_rano/

Na nowotwór z roku na rok choruje coraz więcej osób i jak nietrudno się domyślić, coraz więcej umiera. Mimo usilnych starań lekarzy, w wielu przypadkach nawet najlepiej rozwinięta medycyna nie jest w stanie pomóc. Janusz Piechociński przekazał informacje, które przyprawiają o gęsią skórkę.

Nowotwór to potworna choroba, na którą najwięksi uczeni od dziesiątek lat, nie potrafią znaleźć skutecznego lekarstwa. Problem jest tym większy, że przypadków raka jest niewyobrażalnie wiele, a jednoznaczne określenie czynników, które doprowadziły do jego rozwoju, graniczy z cudem. Z takim koszmarem zmagają się nie tylko Polacy, ale i ludność na całym świecie. 

Coraz więcej zachorowań na nowotwór. Janusz Piechociński przekazał druzgoczące informacje 

Janusz Piechociński, za pośrednictwem Twittera, postanowił odnieść się do problemu choroby nowotworowej, wyszczególniając raka jelita grubego. Polityk podał informacje w oparciu o polskie dane statystyczne. Zgodnie z przekazywanymi przez niego wiadomościami, każdego dnia umiera około 33 rodaków, a liczba osób, które w przeciągu roku dowiadują się o swojej chorobie, jest zatrważająca. 

Piechociński podkreślił również, że pod względem skuteczności leczenia akurat tego przypadku nowotworu, Polska nie wypada najlepiej, co przyczynia się do takiej liczby zgonów. Zaznaczył również, które kraje mogą poszczycić się lepiej rozwiniętą służbą zdrowia, a leczenie w ich placówkach przynosi o wiele lepsze efekty.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Rak jelita grubego w Polsce: codziennie umierają 33 osoby. Co roku 18 tys. Polaków dowiaduje się, że ma nowotwór, przeżyje tylko 6 tys. z nich. W terapii raka jelita grubego jesteśmy na szarym końcu - skuteczniej leczą go w Turcji, Czechach czy na Litwie - czytamy we wpisie Piechocińskiego. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany bohater "M jak Miłość". Fani są zrozpaczeni

2. Piechociński przekazał druzgocące informacje o strasznej chorobie. Codziennie uśmierca 33 Polaków

Internauci od razu zaczęli komentować post polityka, w głównej mierze zajmując to samo stanowisko. Wielu z nich podkreślało, że głównym problemem jest również czas oczekiwania na stosowne badanie aniżeli sam proces leczenia, co wciąż jest dla rodaków drażliwym tematem. Obserwatorzy Piechocińskiego stwierdzili, że czekanie kilka miesięcy na diagnozę przyczynia się do zgonów wielu osób nie tylko z powodu raka jelita grubego. 

Najlepsze newsy dnia:  

  1. 1 MILION Polaków dostanie emeryturę liczoną na lepszych warunkach. Reszta musi zacisnąć pasa
  2. PRZERAŻAJĄCY wygląd piosenkarki. Legendarna gwiazda zniszczyła twarz operacjami plastycznymi 
  3. Po kościele w trakcie ślubu zaczęły rozchodzić się tajemnicze dźwięki. Nagle wszyscy się odwrócili i znieruchomieli
  4. Tragedia w szkole, nastolatek zadźgał kolegę. Nie wyjdzie szybko z więzienia, odpowie jak dorosły
  5. Po 17 latach odkrył, że dał się oszukać żonie. Poznał najgorszą prawdę nt. poczęcia syna

Źródło: twitter

Następny artykuł