Potwierdziły się najgorsze wiadomości, kultowy polski muzyk choruje na nowotwór. Wystosowano arcyważny apel do fanów

Potwierdziły się najgorsze wiadomości, kultowy polski muzyk choruje na nowotwór. Wystosowano arcyważny apel do fanów Źródło: youtube.com

Nowotwór zaatakował jednego z najważniejszych polskich muzyków. Doniesienia o stanie zdrowia artysty są bardzo poważne, wystosowano nawet specjalny apel do wszystkich fanów. To bardzo poruszające słowa.

Nowotwór to diagnoza, której nikt nie chce usłyszeć. Niestety, najgorsze obawy właśnie się potwierdziły u jednego z muzyków, który już od kilkunastu lat współtworzył najważniejsze hity polskiej muzyki rozrywkowej. Wiadomość o chorobie artysty wywołała ogromne poruszenie wśród wielbicieli jego twórczości, a oświadczenie dla fanów dosłownie rozrywa serce.

To już pewne, artysta choruje na nowotwór. Jego stan jest poważny

Już kilka tygodni temu podejrzewano, że Romuald Lipko z Budki Suflera może mieć raka. Wstępna diagnoza dawała jednak odrobinę nadziei, a muzyk czekał na ostateczny wynik badań w warszawskim szpitalu przy ulicy Banacha. Najgorsze obawy jednak się potwierdziły - artysta cierpi na nowotwór.

- Romek Lipko, jeden z najważniejszych twórców polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza, kreator drogi muzycznej Budki Suflera, nasz przyjaciel, walczy z chorobą nowotworową - napisali członkowie zespołu w oficjalnym oświadczeniu.

Przez kolejne dwa tygodnie kompozytor leczył się w specjalistycznej klinice w Magdeburgu w Niemczech. Tylko tam lekarze podjęli się leczenia tego typu raka, bowiem mają niezbędne do tego narzędzia. Stan muzyka jest poważny, musi walczyć z groźną chorobą za granicą, jednak ciągle jest szansa na poprawę jego stanu zdrowia.

- Nie nam muzykom relacjonować działania medycyny na najwyższym poziomie, ale zrozumieliśmy jedno. Jest realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce, a stan ducha naszego kolegi jest czynnikiem niezwykle ważnym - napisali jego koledzy z zespołu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bardzo ważny apel do fanów. Każda pomoc jest potrzebna

Nowotwór nie załamał Romualda Lipko, który ma nadzieję na wyzdrowienie, snuje plany i nie przestaje marzyć. Potrzebuje jednak wsparci od swoich fanów. Bardzo wierzy, że taka pomoc z pewnością pomoże mu przezwyciężyć chorobę. 

- Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym piosenki Romka sprawiły kiedykolwiek radość o choćby malutki, ale szczery gest wsparcia, o króciutką, życzliwą myśl, o pełne uśmiechu wspomnienie samego siebie słuchającego Jego muzyki - poprosili członkowie Budki Suflera.

Poruszający apel do wszystkich sympatyków kompozytora niejednemu wycisnął łzy z oczu. Część wielbicieli już spełniła tę wzruszającą prośbę i w ostatnią niedzielę podczas mszy świętej w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie odmówili "Zdrowaś Maryjo" w intencji powrotu do zdrowia Romualda Lipko.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beata Tyszkiewicz miała romans z 30 lat młodszym aktorem! On miał 24 lata, ona 54. Nie uwierzycie, z kim!
  2. Nie uwierzycie, jak wygląda dziecko Omeny Mensah! Gdy zobaczycie zdjęcie, zdębiejecie
  3. Tak szaleją córki Kaczyńskiej, do sieci trafiły zdjęcia. Oniemiejecie, gdy zobaczycie foto z 4:30 nad ranem
  4. Osłupiejecie. Zdjęcia Małgorzaty Sochy spod prysznica wylądowały w sieci, nie miała na sobie kompletnie NIC
  5. Druzgocące nagranie z Agnieszką Włodarczyk w sieci. Aktorka niesamowicie cierpi
  6. Przełomowe wieści ws. ojca dzieci Anny Przybylskiej. To wszystko działo się na oczach jej syna

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News