Popularny produkt niszczy tarczycę i powoduje nowotwór. Lepiej natychmiast wyrzuć go z lodówki

Popularny produkt niszczy tarczycę i powoduje nowotwór. Lepiej natychmiast wyrzuć go z lodówki Źródło: unsplash.com/ NeONBRAND

Nowotwór często jest wywołany niewłaściwym trybem życia. Czasem jednak wystarczy nie znać składów produktów, które na co dzień się spożywa, by znacznie zwiększyć ryzyko zachorowań na raka. Jeden ze szkodliwych produktów znajduje się w większości polskich domów.

Nowotwór ciężko jest wyleczyć, dlatego zdecydowanie lepiej jest dbać o swoje zdrowie tak, by jak najbardziej zminimalizować ryzyko zachorowania. Pomoże w tym rzucenie nałogów, odrobina ruchu, a przede wszystkim zdrowa dieta. Trzeba jednak pamiętać, aby zawsze dokładnie czytać etykiety, bowiem pozornie nieszkodliwe artykuły spożywcze mogą okazać się bardzo niebezpieczne.

Popularny produkt może wywołać nowotwór

Wiele osób myśli, ze dieta wegańska jest jedną z najzdrowszych. Pełno w niej warzyw i owoców, do tego kasz, ziaren oraz innych produktów bogatych w błonnik. Ważnym elementem jest także soja, która stanowi podstawę wielu wegańskich potraw oraz mleka. To właśnie mleko sojowe stanowi zagrożenie dla życia, choć mało kto o tym wie.

Poza kilkoma bardzo cennymi dla organizmu mikroelementów, takich jak witamina B12 czy D2, napój zawiera także karagen. Wytwarzany jest z czerwonych wodorostów, a w przemyśle spożywczym jest używany głównie ze względu na swoje właściwości konserwujące i zagęszczające. Niestety, jego wpływ na organizm jest fatalny. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lepiej zrezygnować z tego napoju

Karagen ma bardzo zły wpływ na układ immunologiczny człowieka, przez co znacznie obniżają odporność. Organizm staje się podatny na zapalenia i infekcje. Liczne badania potwierdziły wpływ tego składnika na powstanie nowotworu okrężnicy, może też powodować zapalenie jelit oraz żołądka. To jednak nie wszystkie niebezpieczeństwa związane z soją. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje władca, który rządził krajem przez 50 lat. Obalił własnego ojca, błyskawicznie wyznaczono następcę
2. Wśród rannych są dzieci. Okropny wypadek na wschodzie Polski

Zawiera również izoflawony. To toksyczne związki, które mogą powodować nowotwór piersi. Do tego produkty na bazie tej rośliny są bogate w aluminium, co ma destrukcyjny wpływ na cały układ nerwowy człowieka. Niszczy także tarczycę, rozregulowując jej pracę, a w efekcie kończąc problemami z hormonami. Biorąc pod uwagę liczbę zagrożeń, jakie niosą ze sobą tak popularne w ostatnim czasie produkty sojowe, lepiej wyjąć je z lodówki i wyrzucić. Ryzyko chorób, jakie ze sobą niosą, jest ogromne.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. Jedna osoba złamie prawo, wysokie kary zapłacą wszyscy. Nowe, surowe przepisy wydrenują nam kieszenie?
  3. Podczas castingu do The Voice Kids dziewczynka chwyciła za mikrofon. Chwilę później wszyscy mieli oczy pełne łez
  4. Po spokojnym porodzie lekarz obejrzał dziecko i zaniemówił. Widok był druzgoczący
  5. Juror "The Voice Kids" poniżył Zenka Martyniuka i największe gwiazdy disco polo. Padły słowa niegodne dżentelmena
  6. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  7. Antyfake - nowy portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion
  8. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją
  9. BiznesInfo - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  10. Lelum - portal dla nowoczesnych kobiet

Źródło: Webniusy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News