Daria dowiedziała się jak w Afryce leczą nowotwór. Od razu wzięła urlop i tam pojechała

Daria dowiedziała się jak w Afryce leczą nowotwór. Od razu wzięła urlop i tam pojechała Źródło: .

Nowotwór piersi to jedna z poważniejszych chorób jaka spotyka kobiety. Gdy Daria Mejnartowicz dowiedziała się jak w jednym z afrykańskich krajów wygląda leczenie, wzięła urlop i we własnym zakresie zaplanowała podróż do Liberii.

Kobiety chorujące na nowotwór piersi w Liberii rzadko decydują się na profesjonalną opiekę medyczną. Zamiast onkologów ich niebezpieczną dla życia chorobą zajmują się szamani, "lecząc" ją za pomocą ziół i rytuałów. Gdy któraś z chorujących kobiet decyduje się na profesjonalne leczenie, często jest już za późno. Pewna polska menadżerka zaoferowała w tej sprawie pomoc.

Gdy dowiedziała się jak leczą nowotwór piersi w Liberii, zdecydowała się na wyjazd

Daria Mejnartowicz jest osobą prywatną, która w wolnym czasie i na własny koszt poświęca się filantropii. Jak sama przyznała w wywiadzie dla portalu Podróże PL, od zawsze marzyła o niesieniu pomocy w krajach rozwijających się. Zresztą ma już w tej materii spore doświadczenie, gdyż w niejednym państwie Trzeciego Świata niosła pomoc lokalnej społeczności.

Polka dowiedziała się o dramatycznej sytuacji w Liberii za pośrednictwem koleżanki z tegoż właśnie kraju. W wywiadzie można dowiedzieć się, że Daria Mejnartowicz nie bierze urlopu, aby tam wypoczywać, ale jedzie po to, żeby pracować właśnie na rzecz krajów rozwijających się. Czasami otrzymuje w tych kwestiach wsparcie fundacji lub od innych osób zajmujących się filantropią.

Pani Daria robi wiele, ale potrzebuje wsparcia, aby skuteczniej realizować misję

Filantropka zdradziła, że do podróży do Liberii przekonały ją wstrząsające zdjęcia kobiet w zaawansowanym stadium choroby. Gdy próbowała dowiedzieć się o statystykach śmiertelności, dostała niepokojące informacje. Okazało się, że w tej kwestii nawet nie jest prowadzone żadne zestawienie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pomoc Darii Mejnartowicz ma polegać przede wszystkim na nauce profilaktyki. Liberia jest krajem, w którym kobiety, choć wciąż są marginalizowane, powoli zyskują coraz większą świadomość. Polska filantropka wierzy, że może zorganizować pomoc lokalnym kobietom.

Dzisiaj grzeje: 1. Dziewczyna chciała zrobić zdjęcia dla chłopaka. Aparat uchwyci PRZERAŻAJĄCĄ postać za jej plecami
2. 
Straszny wypadek 46 Polaków za granicą. Doniesienia przyprawiają o ciarki

Choć pani Daria finansuje większość rzeczy osobiście, nie wszystkie metody pomocy znalazły się w jej zasięgu finansowym. Dlatego zarejestrowano zbiórkę na portalu Pomagam PL, na którym można wpłacić datek, wspomagając misję polskiej filantropki. Link do zbiórki: [klik]

Najlepsze newsy dnia:

  1. Złagodzenie zakazu handlu. Sklepy mogą być OTWARTE w niedzielę do ustalonej godziny
  2. Przyszła na badanie USG. Lekarz prawie zemdlał, gdy zobaczył, co ma w brzuchu
  3. Oszałamiającą urodę odziedziczyła po najprzystojniejszym Polaku i zjawiskowej mamie. Córka Bogusława Lindy wygląda jak milion dolarów
  4. Niesamowite, ale jest młodszy od Dominiki Tajner o 40 lat. Była żona Wiśniewskiego od razu go pokochała
  5. Zgwałcił i zamordował setki kobiet. Mimo tego znalazła się młoda kobieta, która wzięła z nim ślub i urodziła mu dzieci

Źródło: Podróże PL

Następny artykuł