Naprawdę smutna informacja dotarła do mediów. Nie żyje Kubuś, wszyscy mieli nadzieję, że wygra

Naprawdę smutna informacja dotarła do mediów. Nie żyje Kubuś, wszyscy mieli nadzieję, że wygra Źródło: pixabay.com xaam-fotografiert

Nowotwór jest chorobą, która w błyskawicznym czasie może zakończyć się śmiercią chorego. Mimo specjalistycznej pomocy lekarzy i długotrwałej walki, niektórym nie udaje się wygrać tej nierównej walki. Niestety, ofiarami raka bywają także malutkie dzieci. Media obiegły informacje o śmierci chłopczyka, który zmarł z powodu guza mózgu.

Nowotwór, z którym zmagał się malutki Kubuś z Odgarowa w gminie Krokowa (województwo pomorskie), zebrał śmiertelne żniwo. Siedmiomiesięczny chłopczyk przegrał nierówną walkę z okrutnym przeciwnikiem. Całe jego życie było naznaczone cierpieniem i dniami spędzonymi w szpitalnych łóżeczkach. To niejedyna smutna informacja, która obiegła dziś media.

Nowotwór zabił siedmiomiesięcznego chłopca

Pani Weronika i jej mąż, walczyli o życie ukochanego synka jeszcze podczas ciąży. W 36. tygodniu okazało się, że płód przestał się ruszać. Lekarze zdecydowali o natychmiastowym przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. Noworodek szybko doszedł do siebie, ale niestety zła passa się nie zakończyła. Jednego z medyków zaniepokoił zbyt duży obwód głowy chłopczyka. Kubuś został skierowany do Akademii Medycznej w Gdańsku, gdzie po wielu badaniach zdiagnozowano u niego wodogłowie spowodowane guzem mózgu. Dziecko natychmiast trafiło do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Lekarze z Warszawy przeprowadzili pierwszą operację w celu  udrożnienia przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego oraz pobrania biopsji z guza. Niestety, tuż później okazało się, że ogromna, blisko dwucentymetrowa narośl musi zostać usunięta. Nowotwór, z którym borykał się Kubuś, został zidentyfikowany jako atypical teratoid/rhabdoid tumor (AT/RT). To bardzo rzadka i niezwykle niebezpieczna choroba, która rozwija się błyskawicznie i bywa odporna na chemioterapię. Kolejne radioterapie pokazały, że doszło do przerzutów. Chłopiec musiał zostać poddany dziewięciu seriom tego typu zabiegów. Kosztowną terapię udało się opłacić dzięki internautom o dobrym sercu, którzy wsparli rodziców finansowo.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje ikona polskiej telewizji
2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
3. Ogromna strata, tysiące fanów w żałobie. Nie żyje artysta uwielbiany na całym świecie

Dzięki zbiórce, dokumenty Kubusia mogły trafić do kliniki w Augsburgu. Niestety, wyjazd uniemożliwiła trwająca pandemia koronawirusa. We wtorek, 8 września, w godzinach nocnych, chłopczyk zmarł. Miał zaledwie siedem miesięcy. Tragiczną informację przekazali pogrążeni w żałobie rodzice. Potrzeb małego wojownika odbędzie się w sobotę, 12 września w Starzynie. Rodzinie i bliskim Kubusia składamy najszczersze kondolencje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramatyczne wspomnienia gwiazdy "M jak miłość". Długo ukrywane szczegóły poruszyły fanów
  2. Milionerzy: Dostał niezwykle ciężkie pytanie za 40000 zł. Znasz poprawną odpowiedź?
  3. Katastrofalne wieści dla seniorów. Rząd oficjalnie wycofuje się z obiecanej podwyżki emerytur
  4. Skandaliczne zachowanie Agaty Dudy. Podjęła decyzję, która zaskoczyła wszystkich
  5. Z ostatniej chwili: premier Morawiecki właśnie podjął decyzję. Wszystko po najbliższym weekendzie
  6. Sokowi z kapusty przypisuje się cudowne właściwości. Prawdziwa witaminowa bomba, już po 2 dniach widać niesamowite efekty

Źródło: Nasze Miasto

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News