Straszliwy nowotwór zabił dziecko. Ojca ścięło z nóg, gdy zdjął lustro sprzątając pokój córeczki

Straszliwy nowotwór zabił dziecko. Ojca ścięło z nóg, gdy zdjął lustro sprzątając pokój córeczki Źródło: fot. facebook.com

Nowotwór zabrał im ukochaną córkę. Jednak nikt nie spodziewał się tego, co zostało znalezione w pokoju nastolatki. Jej ojciec nie mógł ustać na nogach, gdy zdjął lustro podczas sprzątania.

Nowotwór jest chorobą, która potrafi zdołować, a wręcz załamać człowieka. Wiele osób uważa, że diagnoza stanowi dla nich prawdziwy wyrok śmierci. Jednak zawsze warto jest podejmować walkę, mimo że czasem brakuje już sił. Historia pewnej nastolatki bez wątpienia może zainspirować wiele osób, a wszystko dzięki znalezisku, które odkrył jej ojciec tuż po śmierci dziewczyny. Gdy zobaczył, co wpadło w jego ręce, to nie mógł ustać na nogach ze wzruszenia.

Nowotwór nie pozbawił jej optymizmu

Athena Orchard z Leicester w Anglii na pierwszy rzut oka nie różniła się od większości swoich rówieśniczek. Młoda, wysportowana, piękna i jednocześnie przepełniona optymizmem, którego starczyłoby na kilka osób. Dodatkowo często opiekowała się swoim licznym rodzeństwem. 

Jednak tuż przed Świętami Bożego Narodzenia nastolatka zauważyła na swojej głowie niewielkie wybrzuszenie. Początkowo Athena zlekceważyła ten objaw, wychodząc z założenia, że z pewnością to nic poważnego. Wszystko było w porządku aż do dnia, kiedy straciła przytomność w kuchni.

Lekarze wykonali cały szereg badań, a ich diagnoza zmroziła krew w żyłach całej rodziny. Okazało się, że nastolatka cierpi na raka kości, który jest bardzo agresywny. Athena przeszła ponad 7-godzinną operację, podczas której lekarze usunęli nowotwór z jej kręgosłupa. Potem przyszła pora na chemioterapię, którą nastolatka bardzo źle znosiła. 

Niestety dziewczyna ostatecznie przegrała walkę z chorobą tuż przed swoimi 13 urodzinami. Był to ogromny cios dla wszystkich jej bliskich. Niedługo po śmierci Atheny, ojciec dziewczyny postanowił uprzątnąć jej pokój. Gdy zdjął lustro, odkrył, że znajduje się za nim list na ponad 3000 słów.

 - Nie mogłem w to uwierzyć. Tekst miał ponad 3000 słów. Całkowicie mnie ścięło. Zacząłem to czytać ale musiałem przestać, tego było zbyt dużo. Łamało mi to serce… - wspomina mężczyzna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiadomość przepełniona była wzruszającymi słowami, dzięki którym rodzina Atheny czuje, jakby ta była cały czas wśród nich. Co więcej, treść listupokazuje, że dziewczyna do samego końca nie straciła swojego pozytywnego nastawienia. Ciężko uwierzyć, że znalazła w sobie aż tyle siły, żeby napisać tak długą wiadomość dla swoich bliskich.

 - Szczęście zależy od nas. Może nie chodzi o szczęśliwe zakończenie, ale o samą historię. Celem życia jest życie pełne celów. Szczęście to kierunek, a nie miejsce. Dziękuję że jesteście. Bądź szczęśliwy, bądź wolny, wierz, pozostań wiecznie młody. Wiesz jak mam na imię, ale nie znasz mojej historii. Słyszałeś, co zrobiłam, ale nie wiesz, co przeszłam. Miłość jest jak szkło, wygląda pięknie, ale jest bardzo kruche. Każdy dzień jest wyjątkowy, więc wykorzystuj go. Możesz umrzeć jutro, więc wykorzystuj każdy dzień. Życie jest złe tylko jeśli je takim uczynisz. Miłość jest rzadka, życie jest dziwne, nic nie trwa wiecznie, a ludzie się zmieniają. Życie to gra dla wszystkich, ale miłość jest jedyną nagrodą. Jeśli ktoś cię kocha, nie opuści cię nawet w najtrudniejszych chwilach. Pamiętaj, że życie jest pełne górek i dołków. Bez dołków górki nic nie znaczą. Czekam by się zakochać w kimś przed kim mogłabym otworzyć swoje serce. W miłości nie chodzi o to z kim możesz spędzić przyszłość, lecz o to bez kogo nie potrafiłbyś żyć. Nie ma powodu do płaczu, bo wiem że będziesz obok mnie - napisała Athena

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cała prawda o mężu Ewy Farnej! Na jaw wyszły jego biznesy, będziecie w szoku, gdy dowiecie się, skąd ma tyle pieniędzy
  2. 81-letnia Jane Fonda przyznała się do OPERACJI PLASTYCZNYCH! Gwiazda bez wstydu przyznała, że żałuje części z nich 
  3. Lepiej przełóżcie plany na urlop. Jasnowidz Jackowski mówi, co wydarzy się już za miesiąc, to straszne
  4. Mama publikuje ostrzeżenie po tym, jak para butów spowodowała u jej córki oparzenia III stopnia
  5. TVN przekazuje pilny apel polskiej policji. Coraz więcej ofiar śmiertelnych, dziś do 22 bądźcie czujni
  6. 14 osób zmarło po zjedzeniu chleba. Potworne wiadomości Polsatu

źródło: Podaj to

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News