Umierała na nowotwór. Tuż przed śmiercią napisała swój nekrolog, jego treść wyciska łzy

Umierała na nowotwór. Tuż przed śmiercią napisała swój nekrolog, jego treść wyciska łzy Źródło: Facebook

Nowotwór zaatakował ją znienacka. Nie mogła już nic zrobić, było już za późno i jej organizm nie poradziłby sobie ze śmiertelnym "lokatorem". Postanowiła więc napisać nekrolog skierowany do najbliższych.

Nowotwór nie dał jej szans na szczęśliwe życie. Wiele rzeczy zaczęło jej się układać, nawet prywatnie, kiedy wiadomość o raku zwaliła ją z nóg. Stwierdziła, że musi wykorzystać czas, który jej pozostał najlepiej, jak tylko potrafi.

Nowotwór był niemożliwy do wyleczenia. Nawet operacja nie wchodziła w grę

35-letnia kobieta w życiu nie sądziłaby, że zaatakuje ją śmiertelny nowotwór. Kiedy zaczęły męczyć ją silne bóle brzucha, uważała, że się po prostu przeforsowała. Prowadziła bardzo zdrowy i aktywny tryb życia, dlatego w szpitalu bóle brzucha powiązano z problemem z mięśniami lub nadwyrężeniem kręgosłupa. Jednak pewnego dnia Matheson wyczuła pod palcami mały guzek, po lewej stronie brzucha. Szybko umówiła się na badania, w tym USG oraz biopsję.

3 lata temu, w styczniu, dowiedziała się, że jej organizm został zaatakowany przez mięsaka gładkokomórkowego. To złośliwa odmiana rzadkiego nowotworu. Nogi się pod nią ugięły, kiedy dowiedziała się, że guz jest trudny lub niemożliwy do wyleczenia. Podjęła się oczywiście radioterapii, lecz ta nie dała efektów, na operację było za późno, a chemioterapia nie dawała jej dużych szans na przeżycie. Kobieta postanowiła więc zrezygnować z wszelkiego leczenia, skoro i tak umrze - miały zostać jej mniej więcej 2 lata życia.

Nekrolog spod jej ręki wycisnął łzy wszystkim

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Matheson zdecydowała, że chce przed śmiercią zwiedzić nieco świat. Na dłużej zatrzymała się w Europie: zaliczyła Czarnogórę, Francję, Grecję, Hiszpanię i Maroko, a także dwukrotnie koncert ulubionej kapeli. Napisała też swój nekrolog, który zaczęła od słów: "35 lat - to nie wydaje się zbyt długo, ale, do cho**ry, było dobrze".

Dzisiaj grzeje: 1. Relacja świadków tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej wyciska łzy. Smutne słowa, straszna sytuacja
2. Smutna wiadomość, nie żyje gwiazdor telewizji Polsat. Miał tylko 47 lat

3. Na wakacjach schudła -17kg! Odchudziła ją TA roślina…

- Nie chcę, by brzmiało to jak normalny, nudny nekrolog. Chcę, żeby to była wiadomość dla wszystkich, których kocham - pisała Matheson. Podziękowała przyjaciołom oraz rodzicom, którzy uszanowali jej decyzję odnośnie zaprzestania leczenia.

- Do mojego Brenta... Nie miałeś pojęcia, w co się pakujesz, kiedy wtedy kliknąłeś. Nie mogłam nawet marzyć o lepszym facecie. Kocham Cię tak, że nawet nie potrafię tego wyrazić (...) Nie bierz tych wszystkich małych rzeczy zbyt serio i po prostu żyj - skierowała swoje słowa do partnera, którego poznała 3 miesiące przed wieścią o nowotworze. Kobieta zmarła 5 kwietnia 2019 roku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl oszukuje wszystkich Polaków? W sklepach trwa ukrywana przed nami skandaliczna praktyka
  2. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same
  3. Posępne informacje o Monice Zamachowskiej. Sprawa nie skończy się dobrze
  4. GIS ostrzega, pilnie wycofano ze sklepów popularny olej. Jego skład woła o pomstę do nieba
  5. Rodzina zainstalowała ukrytą kamerę, żeby obserwować opiekunkę 80-latki. Zobaczyli dantejskie sceny, serce się kraja

Źródło: TVN24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News