Nowym sposobem uśmiercili komórki rakowe w 14 dni!

Nowym sposobem uśmiercili komórki rakowe w 14 dni! Źródło: Unsplash/Olga Guryanova

Świat od dawna szuka lekarstwa na nowotwór. Choć rak na wczesnym etapie jest uleczalny, to niektóre przypadki są wyjątkowo trudne. Ci naukowcy twierdzą, ze znaleźli znacznie szybszy sposób.

Nowotwór to choroba, której wielu się obawia. Nie wszyscy badają się jednak regularnie, a przecież na wczesnych etapach rozwoju rak często jest jeszcze uleczalny. Są jednak przypadki niemal beznadziejne, a wśród nich jest rak trzustki. Pewna grupa naukowców znalazła jednak i na to sposób.

Nowotwór trzustki do tej pory był uznawany za przypadek niemal beznadziejny. Ci naukowcy niosą chorym nadzieję

Statystyki w kwestii raka trzustki są przerażające. Jeśli ktoś otrzyma taką diagnozę, zazwyczaj nie dożywa więcej niż 5 lat od rozpoczęcia rozwoju choroby, a jedynie u 15-20% pacjentów da się przeprowadzić operację. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że nowotwór tego typu jest niezwykle trudny do wykrycia. Ponadto, gdy zaczyna się rozwijać, robi to w wyjątkowo agresywny sposób - w momencie, kiedy osiąga poziom wykrywalności, często jest już za późno.

Jednak zespół badawczy z Izraela, prowadzony przez prof. Malkę Cohen-Armon w Cancer Research Center, dokonał jak sami twierdzą - przełomowego odkrycia. Cząsteczka o nazwie PJ34 po wstrzyknięciu w żyły ma prowadzić do zniszczenia komórek nowotworowych.

- Ta cząsteczka powoduje anomalię podczas mitozy ludzkich komórek rakowych, powodując szybką śmierć komórek - poinformowała prowadząca grupę badawczą.

Zanim lek zostanie wprowadzony na oddziały onkologiczne, minie jeszcze sporo czasu. Najważniejszy egzamin dopiero przed nim

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak odkryli badacze, po wszczepieniu PJ34, w ciągu 14 dni ilości komórek rakowych zmniejszyły się aż o 90%. Ponadto nie zanotowano u obiektów badawczych żadnych negatywnych zmian ani skutków ubocznych. Na razie jednak naukowcom brakuje wiedzy, czy leczenie PJ34 faktycznie przedłuży życie chorego. Jednak biorąc pod uwagę skuteczność w eliminowaniu komórek rakowych, istnieje duże prawdopodobieństwo, że badania zakończą się sukcesem.

Dzisiaj grzeje: 1. Bogusław Linda pokazał swoją 27-letnią córkę. Jest tak piękna, że oczy same się otwierają
2. Nie żyje Hanna Polk. Gwiazda najlepszych polskich seriali, nagłe straszne doniesienia

Do tej pory PJ34 było testowane na zwierzętach, a konkretnie na myszach laboratoryjnych. Aby móc przeprowadzić badania na ludziach, musi minąć jeszcze trochę czasu, bo aż dwa lata. Dopiero po przetestowaniu cząsteczki na ludzkim orgazmie, będzie możliwość oficjalnego wprowadzenia takiego leczenia. Nie wiadomo również, ile będzie takowe kosztowało.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Trwa przybierający na sile atak silnego wiatru w polskiej miejscowości. Przed niebezpieczeństwem ostrzega IMGW
  2. Media obiegły najgorsze wieści, zaginęła Megan. Mieszkańcy i rodzina są zrozpaczeni, trwa dramatyczna akcja poszukiwawcza
  3. Gotujesz rosół na udkach z kurczaka? Popełniasz ogromny błąd, najlepsi kucharze ostrzegają
  4. Tadeusz Rydzyk zawstydził wiernego na oczach całego kościoła. "Prawda, że jeszcze ładny?"
  5. Prawo jest bezlitosne, jeśli masz w domu instalację gazową. Możesz łatwo wylądować przed sądem

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News