Bardzo smutna wiadomość z samego rana. Nie żyje wybitny polski reżyser i scenarzysta, przegrał walkę z najpoważniejszym nowotworem

Bardzo smutna wiadomość z samego rana. Nie żyje wybitny polski reżyser i scenarzysta, przegrał walkę z najpoważniejszym nowotworem Źródło: unplash

Straszny nowotwór stopniowo odbierał mu siły do życia, aż w końcu twórca nie był w stanie dalej walczyć. Z samego rana media obiegły smutne informacje o śmierci wybitnego polskiego reżysera. To ogromna strata dla polskiej kinematografii.

Nowotwór dopadł go zupełnie niespodziewanie, jednak on nie zamierzał się poddawać. Każdy dzień oznaczał dla niego ciężką walkę, a dzięki wsparciu najbliższych był w stanie wszystko przetrwać. Aż trudno uwierzyć, że ostatecznie nie udało mu się wygrać. To ogromna strata dla całego świata filmowego, dla którego zrobił tak wiele. 

Nowotwór zaatakował niespodziewanie. Wybitny reżyser i scenarzysta przegrał walkę z chorobą 

Z samego rana polskie media obiegły przykre informacje na temat śmierci Janusza Kondratiuka. Jak możemy się dowiedzieć, wybitny reżyser zmarł wieczorem 7 października w swoim domu w podwarszawskim Łosiu w wieku 76 lat. 

Ostatnie chwile były dla niego szczególnie trudne. Scenarzysta zmagał się z potwornym rakiem trzustki, który był dla niego bezlitosny. W walce z nowotworem wspierali go najbliżsi, którzy do samego końca wierzyli, że uda mu się wszystko przetrwać. Niestety, długotrwałe leczenie przestało przynosić skutki, co w końcu doprowadziło do śmierci. Pierwsze oficjalne informacje o odejściu Kondratiuka podał jego wieloletni przyjaciel, ksiądz Andrzej Luter.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

Lata sławy 

W tak tragicznych okolicznościach warto przypomnieć korzenie sławy Kondratiuka. Wszystko zaczęło się w latach 60., jednak już u progu swojej kariery, zjednał rzeszę pierwszych fanów. Największy rozgłos przyniósł mu obraz "Dziewczyny do wzięcia" z 1972 roku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono całą prawdę o córce Kornela Morawieckiego. Takich wiadomości nikt się nie spodziewał 

2. Jej druga córka urodziła się 5 dni przed śmiercią pierwszego dziecka. Po stwierdzeniu zgonu zrobiono zdjęcie, które rozdziera serca

W ubiegłym roku Kondratiuk zrealizował film "Jak pies z kotem” o swoim własnym bracie, którego stracił 2 lata wcześniej. Role główne odegrali między innymi Aleksandra Konieczna (jako Iga Cembrzyńska, żona Andrzeja Kondratiuka) oraz Olgierd Łukaszewicz (jako sam Andrzej Kondratiuk). Produkcja cieszyła się wielką popularnością. Trudno sobie wyobrazić, że już nigdy nie ujrzymy żadnego filmu wyreżyserowanego przez uwielbianego Kondratiuka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jaja masowo wycofywane ze sklepów. GIS ostrzega: SĄ SKAŻONE!
  2. Mąż zniknął 6 tygodni po ślubie. Po 68 latach żona dowiedziała się prawdy. To był dla niej cios
  3. Najsłodsze szczeniaki na świecie rzuciły się w pościg za małym dzieckiem (WIDEO)
  4. Małgorzata Socha przeszła samą siebie. Pokazała się w takiej stylizacji, że aż miękną kolana
  5. Po raz pierwszy ubrana przyzwoicie Roksana Węgiel zaśpiewała hit wszechczasów. Publiczność wstrzymała oddech

Źródło: super express

Następny artykuł