18-latek wymyślił stanik, który może uratować wiele kobiet. Zainspirował się okropną chorobą mamy

18-latek wymyślił stanik, który może uratować wiele kobiet. Zainspirował się okropną chorobą mamy

Nowotwór powinien być wykryty jak najwcześniej, aby rozpocząć terapię zanim choroba zdąży się rozwinąć. Jak się okazuje, może do tego służyć nawet odpowiedni biustonosz.

Nowotwór w swoim wczesnym stadium rozwoju może praktycznie nie dawać żadnych objawów, a to jest niezwykle niebezpieczne dla osób, u których się pojawił. Przez to choroba ma czas, aby zajmować kolejne części w naszym ciele, a gdy pojawią się już dokuczliwe objawy, często jest zbyt późno, aby rozpocząć leczenie.

Niestety wiele osób nawet, jak widzi, że coś złego dzieje się z ich organizmem, to i tak nie chodzą do lekarzy. Powodów jest wiele i może być nim, chociażby brak czasu, czy nawet wstyd. Dlatego tak ważne jest badanie samej siebie przy profilaktyce nowotworu piersi, ale wiele pań nawet tego nie robi. Na szczęście są osoby, które i na to znalazły rozwiązanie.

Nowotwór piersi wykrywany przez biustonosz

Nauka i technologia cały czas idą do przodu i coś, co jeszcze w ubiegłym wieku uchodziło za fantastykę naukową, teraz jest czymś powszechnym. Dlatego też raczej nie powinno nikogo dziwić, że technologia przenika w coraz to nowsze struktury i elementy naszego życia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Teraz dzięki pracy 18-letniego chłopaka z Meksyku, który założył własną firmę, możliwe jest diagnozowanie nowotworu piersi nawet bez wychodzenia z domu. Julian Rios Cantu zaprojektował i skonstruował biustonosz, który w swojej miseczce ma 200 biosensorów.

Dzięki nim możliwe jest mierzenie nawet najmniejszych zmian, które mogą się pojawić przy chorobie nowotworowej. Wystarczy w ciągu tygodnia nosić tę bieliznę przez godzinę-półtorej i w tym czasie biosensory przeskanują biust kobiety, która nosi ten stanik. Mierzy on między innymi temperaturę, a także sam kształt biustu.

Dzisiaj grzeje: 1. Córka chciała zrobić mamie niespodziankę. Gdy otwierała drzwi, usłyszała głośny huk i upadła na ziemię
2. Gessler baraszkuje z partnerem w łóżku, są bez ubrań. Pokazali zdjęcie, a fanów zatkało

Jest to rewolucyjne urządzenie, które może całkowicie odmienić profilaktykę raka piersi. Teraz kobiety dostaną wiadomość, że coś może być nie tak z ich zdrowiem od swojej bielizny. Julian Rios Cantu otrzymał za ten wynalazek nawet nagrodę, a dokładniej najwyższą nagrodę dla studentów, którzy mają swoje własne firmy, czyli Global Student Entrepreneur Awards. Miejmy nadzieję, że jego wynalazek szybko zyska na popularności i stanie się powszechny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaprosił ubogiego do baru. Na miejsce przyjechała policja
  2. Niestety, nie żyje dziadek. Uratował wnuczkę z płonącego domu, poniósł bohaterską śmierć
  3. Na scenę "The Voice of Poland" wyszła 17-latka. Wystarczyła chwila, Michał Szpak był jak zahipnotyzowany
  4. Benedykt XVI dostał wylewu i jest z nim źle? Rzecznik Watykanu wydał specjalne oświadczenie
  5. Elżbieta Jaworowicz od 35 lat prowadzi "Sprawę dla reportera". Dopiero teraz ujawniono prawdę o programie

źródło: TVP Info

Następny artykuł