Mężczyzna ma rozdzierające serce zajęcie. W jego domu zmarło już 80 maluszków

Mężczyzna ma rozdzierające serce zajęcie. W jego domu zmarło już 80 maluszków Źródło: youtube.com/gofundme

Nowotwór to okrutna choroba, która nawet wcześnie wykryta może doprowadzić do śmierci. Pewien mężczyzna postawił swoje życie na jedną kartę - są jednak ciemne strony jego wyboru. Był świadkiem okrutnych zgonów małych dzieci.

Nowotwór nie oszczędził dzieci, którymi się opiekował. Wraz z żoną zaangażował się w bycie rodzicem zastępczym dla małoletnich, którzy zostali pozostawieni sami sobie w najtrudniejszym momencie życia. Sam jednak przez to również cierpi.

Poświęcił się stworzeniu bezpiecznej przestrzeni chorym na nowotwór dzieciom

Mężczyzna postanowił postawić wszystko na jedną kartę - zdecydował się towarzyszyć ciężko chorym dzieciom aż do ich śmierci. Mohamed Bzeek z Los Angeles został rodzicem zastępczym dla setek nieuleczalnie chorych nieletnich. Jak sam przyznał, nie może być obojętny na ich los - dzieci często są porzucane przez swoich opiekunów, ponieważ ci nie są w stanie wziąć na siebie ciężaru zajmowania się nimi. Kilkulatki zostają kompletnie same w przerażająco sterylnych, białych ścianach.

Mohamed nie miał nigdy tego w planach: w Libii, skąd pochodzi, był maratończykiem. Potem wyemigrował do Stanów Zjednoczonych i studiował inżynierię. Szybko poznał też swoją przyszłą żonę, Dawn, z którą adoptował ciężko chore dziecko. Razem postanowili, że będą pomagać bezbronnym, samotnym i ciężko chorym na raka dzieciom, którymi nikt już nie chce się zajmować. Chcieli stworzyć im przytulny dom.

Nowotwór zabrał 80 dzieci, nie oszczędził też Mohameda

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Syn Mohameda, Adam, również urodził się chory - cierpi na łamliwość kości i musi być cały czas pod opieką swojego taty. Bardzo docenia to, co rodzic robi dla innych dzieci. Był też świadkiem wielu śmierci w swoim domu - śmiertelnie chorzy podopieczni nie mieli już siły walczyć. Mohamed pożegnał ponad 80 dzieci. W 2015 roku przeżył kolejną tragedię: zmarła jego ukochana żona.

Dzisiaj grzeje: 1. Najsmutniejsze wiadomości o Beacie Tyszkiewicz! Fani są zdruzgotani
2. Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje mama czołowego ministra w rządzie PiS

U Mohameda w wieku 62 lat również zdiagnozowano raka. Jeszcze bardziej zmobilizował się w pomaganie niemającym nikogo u boku dzieciom.

- Każde dziecko zasługuje na rodzinę i miłość. Te dzieci są zapomniane przez świat, odrzucone przez system. One również potrzebują kogoś, kto będzie je kochać i miejsca, które nazwą domem - tłumaczy mężczyzna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Państwowa firma MASOWO przyjmuje do pracy. 4,5 tys. zł do ręki na start
  2. Nie żyje ojciec aktora "M jak miłość". Był znanym muzykiem, miał 67 lat
  3. Mama wróciła z kuchni, spojrzała na córki bliźniaczki i nagle pobladła. Odkryła swoją ogromną pomyłkę
  4. Jeśli zaczniesz już dziś zdążysz zrzucić 10 kg do Sylwestra. Ekspresowa i bezpieczna dieta, dzięki której nikt nie oderwie od Ciebie wzroku
  5. Wspaniała wiadomość dla seniorów, mogą dostać nawet o 250 zł więcej. Muszą spełniać tylko jeden warunek

Źródło: Webniusy

Następny artykuł