Chora na raka dziennikarka TVN obwinia Ministerstwo Zdrowia. Leczenie nowotworów w Polsce tylko dla bogatych?

Chora na raka dziennikarka TVN obwinia Ministerstwo Zdrowia. Leczenie nowotworów w Polsce tylko dla bogatych? Źródło: Instagram/annapuslecka

Dziennikarka chorująca na nowotwór nie poddaje się, mimo że przeszła ciężkie przeprawy z polską służbą zdrowia. Zdecydowała się na leczenie za granicą, teraz ma sporo do zarzucenia ministerstwu zdrowia.

Nowotwór zmienił życie dziennikarki TVN. Najpierw musiała przyzwyczaić się do regularnych chemioterapii, a teraz zmienić miejsce zamieszkania. Wszystko przez polską służbę zdrowia, która nie radziła sobie z jej chorobą. Teraz wyjawiła przerażającą prawdę o leczenie raka w kraju.

Dziennikarka miała dość polskiej służby zdrowia

Niedawno Instagram obiegła wieść, że walcząca z nowotworem dziennikarka modowa, Anna Puślecka, przeprowadziła się na czas leczenia do Lozanny w Szwajcarii. W swoim odważnym wpisie, gdzie pokazała się z efektami chemioterapii - bez włosów, napisała, że to koniec "żartów" z polską służbą zdrowia. Choć nie jest tajemnicą poliszynela, że polskie szpitale nie górują w międzynarodowych rankingach, to wiele osób zastanawiało się, co dokładnie odstraszyło Puślecką od leczenia w Polsce. W końcu zdecydowała się zdradzić, dlaczego podjęła się dalszego leczenia w Lozannie.

W Polsce leczyć się mogą jedynie bogaci? Dziennikarka TVN zdradza niewygodną prawdę

Anna Puślecka wstawiła na Instagrama kolejne zdjęcie, gdzie zasłania się wachlarzem, który miał symbolizować wstyd za polską służbę zdrowia. W opisie przedstawiła dokładnie, co musiała przejść w polskich szpitalach.

- Wstydzę się za ministerstwo zdrowia, które nie dopuszcza do refundacji leku, który w innych krajach jest za darmo, a w Polsce trzeba za niego płacić 12 tys. na miesiąc i brać go do końca życia. Również mnie to czeka. Kogo na to stać? - napisała na swoim profilu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Biorąc pod uwagę zarobki w Polsce, nie da się ukryć, że jest to kwota, którą naprawdę niewielki odsetek Polaków może wydać w ciągu miesiąca na samo leczenie. Ponadto dziennikarka skrytykowała lekarzy, którzy strofują pacjentki i rzucają oburzającymi żartami, które wcale nie podnoszą ich na duchu.

- [...] potrafią niby ciężkim żartem zadać pytanie kobiecie przed operacją: "to co, mam z pani zrobić chłopca, czy zostawić dziewczynkę?" (chodzi o mastektomię, ale do cholery to nie pacjent decyduje o tym tylko lekarz [...]) - wyjawiła aktorka.

Źródło: Instagram/annapuslecka

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mąż znanej polskiej wokalistki zmarł w jej ramionach. Gwiazda kompletnie się załamała. Po latach zdecydowała się wyznać całą prawdę
  2. Ujawniono prawdę o pochodzeniu Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie!
  3. Jurorzy "The Voice Kids" zamarli, kiedy dziewczynka weszła na scenę. Chwilę później z oczu wszystkich popłynęły łzy
  4. Wszyscy przeoczyli jeden ważny szczegół na zdjęciach ze chrztu syna Meghan i Harry'ego. W brytyjskich mediach zawrzało
  5. Synowa Katarzyny Dowbor wywołała burzę. Przyznała, że karmi piersią 1,5 roczne dziecko, matki dostały szału
  6. Jesteśmy wstrząśnięci, zmarła kultowa polska wokalistka, jedna z symboli Warszawy. TVP: przegrała z chorobą

Źródło: Instagram

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News